Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kolumbijczyk i Turek muszą wracać do swojego kraju

Fot. Straż Graniczna

Przebywający w Polsce nielegalnie 28-latkowie z Kolumbii i Turcji otrzymali decyzje zobowiązujące ich do powrotu do swoich krajów. Kontrole cudzoziemców przeprowadzili funkcjonariusze Straży Granicznej w Olsztynie.

Kolumbijczyk, który przebywał w naszym kraju nielegalnie od 154 dni, otrzymał zakaz wjazdu na terytorium Polski i innych państw obszaru Schengen przez 6 miesięcy. Natomiast skontrolowany Turek świadczył usługi przewozu osób bez zezwolenia. Za nielegalną pracę otrzymał zakaz wjazdu na rok.

Straż Graniczna coraz częściej ujawnia przypadki składania przez cudzoziemców wniosków o zezwolenie na pobyt czasowy po upływie legalnego pobytu na terytorium Polski lub zawierających braki formalne.

Informacje o zasadach udzielania zezwoleń na pobyt czasowy i przedłużenie okresu legalnego przebywania cudzoziemca na terytorium RP znajdują się na stronie Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Posłuchaj relacji Kingi Kantor

Autor: K. Kantor
Redakcja: A. Niebojewska

Więcej w cudzoziemcy, straż graniczna
Obywatel Ukrainy nielegalnie przewoził czterech Irańczyków

Ukrainiec przewoził taksówką czterech Irańczyków. Obcokrajowcy nie mieli dokumentów uprawniających ich do wjazdu i pobytu na terytorium Polski.  W powiecie suwalskim, gdzie strażnicy z Warmii i...

Zamknij
RadioOlsztynTV