Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 28 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Obywatel Ukrainy nielegalnie przewoził czterech Irańczyków

Fot. W-MOSG

Ukrainiec przewoził taksówką czterech Irańczyków. Obcokrajowcy nie mieli dokumentów uprawniających ich do wjazdu i pobytu na terytorium Polski. 

W powiecie suwalskim, gdzie strażnicy z Warmii i Mazur wspierają kolegów z Podlasia, funkcjonariusze zatrzymali do kontroli osobową toyotę. Taksówkę z polskimi tablicami rejestracyjnymi prowadził 36-letni Ukrainiec. W aucie nielegalnie podróżowali także Irakijczycy.

Jak powiedziała Radiu Olsztyn major Mirosława Aleksandrowicz, rzeczniczka Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej, kierowca tłumaczył, że był na Łotwie i tam spotkał Irańczyków.

Czterej Irańczycy zapytali go, czy podwiezie ich do niemieckiej granicy. Zgodził się i ruszył w drogę. Okazało się, że cudzoziemcy nie mieli żadnych dokumentów uprawniających ich do wjazdu i pobytu na terytorium Polski

– powiedziała.

Dalsze czynności w sprawie kierowcy i pasażerów auta prowadzą podlascy strażnicy graniczni z placówki Rutka-Tartak.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00

Fot. W-MOSG

Autor: P. Karpiszen
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

 

Więcej w przemyt, granica, Warmia i Mazury, straż graniczna, Podlasie, ludzie, przewóz, Ukrainiec
Trwają konsultacje z przygranicznymi samorządami. Do wydania 100 milionów zł

Przygraniczne samorządy będą mogły skorzystać ze specjalnego wsparcia. Chodzi o rządowy program rozwoju północno-wschodnich obszarów przygranicznych. Właśnie trwają konsultacje z samorządowcami na temat ich potrzeb. Jak...

Zamknij
RadioOlsztynTV