Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kolejny samorządowiec usłyszał zarzuty w sprawie Helpera. Jerzy L. nie przyznaje się do winy

fot. A. Socha

Kolejny, szósty samorządowiec z województwa warmińsko-mazurskiego usłyszał zarzut niedopełnienia obowiązków w śledztwie dotyczącym działalności stowarzyszenia Helper. To Jerzy L., wójt gminy Purda w latach 2010-14.

Rzecznik prasowy Prokuratury Regionalnej w Białymstoku Paweł Sawoń poinformował, że wobec byłego wójta gminy Purda zastosowano 20 tysięcy złotych poręczenia majątkowego. Nie podał, czy były wójt Purdy przyznał się do winy ani czy składał wyjaśnienia.

Jerzy L. nie przyznał się do winy; zaskarży zastosowane wobec niego poręczenie majątkowe – poinformował jego obrońca mecenas Paweł Łobacz.

Były wójt Purdy jest szóstym samorządowcem z województwa warmińsko-mazurskiego, który ma zarzuty w sprawie Helpera. Wcześniej usłyszeli je prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz, dwaj wójtowie gminy Jedwabno, burmistrz Reszla i wójt Purdy latach 2014-2017.

Śledczy zarzucają samorządowcom, że podpisując ze stowarzyszeniem Helper umowy na prowadzenie środowiskowych domów samopomocy nienależycie kontrolowali ich działalność.

Prokuratura zarzuca Helperowi, że za pieniądze na działalność domów samopomocy kupowane m.in. markowe perfumy, bielizna, odzież, elektryczne deskorolki i dron. Jedna z faktur poświadczała zakup kombinezonu narciarskiego za ponad 30 tysięcy złotych.

Stowarzyszenie Helper prowadzili Katarzyna K. i jej mąż Tomasz, były poseł PiS i były agent CBA znany jako „agent Tomek”.

 

Źródło: PAP
Redakcja: J. Golon/A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Helper, zarzut, skarga, Jerzy L., zaskarżenie
Czterech samorządowców zaskarżyło poręczenia majątkowe w śledztwie dotyczącym Helpera

Do Sądu Rejonowego w Białymstoku trafiły zażalenia czterech samorządowców z Warmii i Mazur, w tym prezydenta Olsztyna, na zastosowane wobec nich poręczenia majątkowe w śledztwie dotyczącym...

Zamknij
RadioOlsztynTV