Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kolejny raz nie udało się sprzedać dworcowego biurowca. Dlaczego?

fot. Przemysław Getka

Nie udała się kolejna próba sprzedaży biurowca przy dworcu głównym w Olsztynie. – Nie było chętnych na przetarg – poinformowała Aleksandra Baldys rzeczniczka Polregio.

Drugie postępowanie na sprzedaż tej nieruchomości zostało zakończone bez rozstrzygnięcia z powodu braku ofert. Cena wywoławcza wynosiła 4 miliony 76 tysięcy złotych

– powiedziała rzeczniczka Aleksandra Baldys.

00:00 / 00:00

Biurowiec jest w złym stanie. Instalacje są zniszczone, okna są do wymiany, a po awarii systemu ogrzewania, kiedy woda zalała cały budynek, został wyłączony z użytkowania. W 2019 roku wieżowiec chciała kupić firma Retail Provider, właściciel dworca PKS, który ma 10 procent udziałów w biurowcu. Kolej podpisała nawet umowę przedwstępną z tą firmą, ale wycofa się z niej bez podania przyczyn. Prezes Providera Rafał Twarowski także nie wie dlaczego.

Nigdy nie miałem okazji rozmawiać z nowym zarządem Polregio, nawet przez telefon

– powiedział Twarowski.

00:00 / 00:00

Sprawa ma szerszy kontekst, bo firma Retail Provider chciała w miejscu dworca wybudować centrum handlowe połączone z funkcją dworcową, ale plany spełzły na niczym.

Biurowiec ma być po raz kolejny wystawiony na sprzedaż. Przygotowanie nowego przetargu i uzyskanie odpowiednich zgód korporacyjnych może potrwać kilkanaście tygodni.

 

Autor: W. Chromy
Redakcja: M. Rutynowski

Więcej w Olsztyn, przetarg, sprzedaż, Dworzec Główny, biurowiec
Milczący „Marsz pamięci” poświęcony ukraińskim dzieciom zamordowanym przez Rosjan

Po wojewódzkich obchodach Święta Narodowego w Olsztynie działacze PiS zorganizowali milczący „Marsz Pamięci” poświęcony ukraińskim dzieciom pomordowanym przez Rosjan. Mieszkańcy Olsztyna, a także posłowie i działacze...

Zamknij
RadioOlsztynTV