Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kolejny mieszkaniec Warmii i Mazur wyzdrowiał z COVID-19. Od wczoraj w regionie nie było nowych zakażeń

Fot. pixabay.com

Jak mówi rzecznik urzędu wojewódzkiego wyzdrowiał mężczyzna w średnim wieku z Olsztyna z izolacji domowej.

Krzysztof Guzek podkreślił, że jest to 130 osoba, która pokonała koronawirusa na 170 przypadków zakażenia w regionie. Na Warmii i Mazurach zmarła jedna osoba, to mieszkaniec powiatu oleckiego.

00:00 / 00:00

Z danych dotyczących źródeł zakażeń wynika, że w województwie warmińsko-mazurskim w zdecydowanej większości głównym źródłem zakażeń jest tzw. transmisja lokalna (136), a tylko 34 przypadki są po powrocie z zagranicy.

Wczoraj w regionie nie odnotowano nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Tym samym województwo warmińsko-mazurskie ma jeden z najniższych wskaźników zachorowań w kraju. Od początku do wczoraj w regionie wykonano 19 tysięcy 575 testów. Na pierwszy miejscu jest województwo lubuskie z 92 przypadkami COVID-19.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało rano o 137 nowych przypadkach zakażeń koronawirusem i czterech kolejnych zgonach.  W sumie testy laboratoryjne potwierdziły w Polsce 18 tysięcy 394 zakażenia koronawirusem. Do tej pory zmarło w Polsce 919 osób, które chorowały na COVID-19, a 7 tysięcy 451 wyzdrowiało.

 

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za K.Piasecka/MZ/UW

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w zakażenie, koronawirus, SARS-Cov-2, COVID-19
Europa przygotowuje się do sezonu turystycznego

Kraje Europy stopniowo znoszą ograniczenia wprowadzone z powodu pandemii koronawirusa i starają się przywrócić działalność branży turystycznej. Na Wyspach Kanaryjskich potrzebny będzie tzw. cyfrowy profil medyczny,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV