Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kolejny mieszkaniec Warmii i Mazur badany pod kątem koronawirusa

fot. Przemysław Getka

Ordynator oddziału zakaźnego szpitala w Ostródzie zdecydował o zbadaniu pod kątem obecności koronawirusa kolejnej, drugiej już, osoby.

Jak poinformował Radio Olsztyn wojewódzki inspektor sanitarny Janusz Dzisko,  przebadany został mieszkaniec Lubawy, który do ostródzkiego szpitala zgłosił się na konsultację. Mężczyzna nie został zatrzymany w szpitalu, ale lekarz zdecydował o wysłaniu próbek do Państwowego Zakładu Higieny w Warszawie.

Wcześniej badana była Olsztynianka, która niedawno wróciła z Tajlandii i w poniedziałek trafiła na obserwację do szpitala w Ostródzie.

Wywodząca się z chińskiego miasta Wuhan epidemia koronawirusa spowodowała dotychczas ponad 28 tysięcy przypadków zakażeń i 565 zgonów, w zdecydowanej większości w Chinach. Także w Europie są już pierwsze potwierdzone przypadki zachorowań – brytyjskie władze medyczne potwierdziły trzy przypadki groźnego wirusa w tym kraju.

fot. Przemysław Getka

Autor: A.Skrago
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w zdrowie, Dzisko, badanie, Lubawa
Koronawirus w Polsce. Epidemia choroby czy strachu? W aptekach brakuje maseczek

W Polsce w szpitalach, z podejrzeniem zakażenia koronawirusem, przebywa ponad 30 osób - podało Ministerstwo Zdrowia. Jedna z nich leży w szpitalu w Ostródzie. Kobieta z...

Zamknij
RadioOlsztynTV