Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Elżbieta Gelert o nadchodzących wyborach prezydenckich: Większość oczekuje zmiany

Fot. Mira Stankiewicz

Nowego prezydenta Polski poznamy po drugiej turze wyborów i będzie to zapewne Małgorzata Kidawa-Błońska. Takie przekonanie w Porannych pytaniach Radia Olsztyn wyraziła Elżbieta Gelert. Posłanka Platformy Obywatelskiej z Elbląga oceniła również działania służb w walce z koronawirusem.

Jej zdaniem, sondaże – dające przewagę prezydentowi Andrzejowi Dudzie – dotyczą przede wszystkim pierwszej tury wyborów:

Przypuszczam, że w drugiej turze panu prezydentowi nie przybędzie elektoratu. Większość osób oczekuje zmiany i myślę, że ona nastąpi.

Pierwsza tura wyborów prezydenckich, zgodnie z postanowieniem marszałek Sejmu, odbędzie się 10 maja. Ewentualna druga tura – 24 maja. O urząd prezydenta będą się ubiegać: Andrzej Duda, Małgorzata Kidawa-Błońska, Robert Biedroń, Krzysztof Bosak, Władysław Kosiniak-Kamysz i Szymon Hołownia.

Elżbieta Gelert odniosła się również do działań Ministerstwa Zdrowia w walce z koronawirusem. Mówiła, że jako Polska szybko przystąpiliśmy do działań i jesteśmy przygotowani na ewentualne potwierdzone przypadki zarażeń:

Działanie Głównego Inspektora Sanitarnego, czy Ministerstwa Zdrowia jest poprawne. Wszyscy są poinformowani, w szczególności służby medyczne w każdym województwie. Wiedzą, co mają robić, są postawieni na baczność, ponieważ blisko jest już do pandemii. Jak każdy nowy wirus, nie ma sprawdzonego leczenia i to jest największe niebezpieczeństwo. Działania oceniam pozytywnie.

W Polsce w szpitalach przebywa trzydzieści pięć osób z podejrzeniem koronawirusa, a czterysta osiemdziesiąt jest monitorowanych przez służby sanitarne. Jedna z nich leży w szpitalu w Ostródzie. Kobieta z niepokojącymi objawami sama zgłosiła się do przychodni w Olsztynie w poniedziałek. Jej stan jest dobry i wygląda na to, że na podejrzeniach się skończy. Wyniki próbek, które rozwieją wszystkie wątpliwości mamy poznać dzisiaj.

Posłuchaj rozmowy Marka Lewińskiego z Elżbietą Gelert

00:00 / 00:00

 

Autor: M. Lewiński
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elżbieta Gelert, wybory prezydenckie
Marcin Kulasek potwierdza: Będę w sztabie wyborczym Roberta Biedronia

Nie ma jeszcze stanowiska SLD i Lewicy w sprawie referendum dotyczącego odwołania prezydenta Olsztyna - przyznał w Porannych pytaniach Radia Olsztyn poseł SLD Marcin Kulasek. Jak...

Zamknij
RadioOlsztynTV