Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kolejny atak oszustów. Mieszkańcy regionu stracili ponad 160 tys. złotych!

Oszczędności życia stracili kolejni mieszkańcy naszego regionu, bo zaufali oszustom. 80 tysięcy złotych skradziono 37-latce z Węgorzewa.

– Skontaktował się z nią mężczyzna, podający się za pracownika banku- relacjonuje aspirant sztabowy Grażyna Magiera z węgorzewskiej policji.

Poinformował ją, że zgromadzone środki na jej rachunku bankowym są zagrożone. Rzekomy pracownik banku polecił pokrzywdzonej, aby przy współpracy z nim wypłaciła pieniądze ze swoje konta i za pomocą uzyskanego od niego kodu BLIK wpłaciła pieniądze ponownie, ale już na bezpieczny rachunek. 37-latka wykonując wskazówki rozmówcy straciła wszystkie swoje oszczędności.

00:00 / 00:00

Oszukać dał się również 69-latek z okolic Szczytna. Mężczyzna znalazł na swojej skrzynce mailowej ofertę inwestycji w kryptowaluty. Wypełnił ankietę, a później zadzwonili do niego oszuści.

– Poszkodowany przez miesiąc stracił 83 tysiące złotych – mówi starszy sierżant Joanna Manelska ze szczycieńskiej policji.

Zainstalował na swoim komputerze różnego rodzaju oprogramowania. W telefonie ściągnął kilka aplikacji, które umożliwiły przestępcy wgląd w jego konta. Mężczyzna kilkakrotnie chciał wypłacić rzekomo zarobione pieniądze, ale nakłaniany był do jeszcze większego inwestowania.

00:00 / 00:00

Tymi sprawami zajmuje się teraz policja, która po raz kolejny apeluje – nie instalujmy na swoich komputerach i telefonach komórkowych podejrzanego oprogramowania i nie dajmy się skusić wizją szybkiego zysku.

Autor: K. Piasecka
Redakcja: A. Niebojewska

Włamywacze nie mają wakacji. Nie zdradzajmy na FB i TT naszych planów

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w oszustwa, kryptowaluty
Kolejne oszustwo na kryptowaluty. Stracił 50 tysięcy złotych

50 tysięcy złotych stracił mieszkaniec jednej z miejscowości w okolicach Elbląga. Oszuści namówili go na inwestycję w kryptowaluty. Mężczyzna znalazł ofertę w Internecie. Bardzo słabo orientował...

Zamknij
RadioOlsztynTV