DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro

Olsztyńska pływaczka mistrzynią świata juniorów

Karolina Piechowicz zdobyła dwa złote medale. Fot. FB Swimland Olsztyn

Karolina Piechowicz zdobyła dwa złote medale podczas pływackich mistrzostw świata juniorów. Zawody rozgrywane są w Limie.

Zawodniczka klubu Swimland Olsztyn wygrała wyścig na 50 metrów stylem klasycznym z czasem 31 sekund i 55 setnych. Sukces powtórzyła w sztafecie mieszanej 4×100 stylem zmiennym.

Reprezentacja Polski w składzie: Ksawery Masiuk, Karolina Piechowicz, Krzysztof Chmielewski, Paulina Cierpiałowska stanęła na najwyższym stopniu podium, ustanawiając także z czasem 3 minuty 52 sekundy, nowy rekord Polski 18-latków.

Autor: K. Ośko
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

Więcej w Mistrzostwa Świata, oływanie, Karolina Piechowicz, Swimland Olsztyn
Polacy wygrali z USA i zajęli pierwsze miejsce w grupie

Reprezentacja Polski wygrała w Katowicach z USA 3:1 (23:25, 25:21, 25:19, 25:21) w ostatnim meczu grupy C mistrzostw świata siatkarzy. Polacy będą tym samym rozstawieni z...