Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kolejne zarzuty dla byłej warmińsko-mazurskiej konserwator zabytków

Barbara Z. usłyszała tym razem zarzuty za tak zwane „przestępstwa korupcyjne”.

– Dotyczą one przyjęcia w latach 2008, 2010 i 2011 korzyści majątkowych w postaci pobytu w spa w Polsce i wyjazdów za granicę, do Egiptu i do Turcji – wyjaśnia Krzysztof Stodolny, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie.

Barbara Z. usłyszała też zarzuty przekroczenia uprawnień lub niedopełnienia obowiązków. M.in. nie wstrzymała dotacji na prace konserwatorskie przy murach obronnych w Nowym Mieście Lubawskim – mimo że wiedziała, iż roboty nie zostały wykonane w terminie. W tej sprawie zarzuty usłyszał też burmistrz Nowego Miasta Lubawskiego oraz kierownik referatu inwestycji urzędu gminy. Przedstawili bowiem dokumenty potwierdzające zakończenie prac, choć faktycznie roboty jeszcze trwały.

Była warmińsko-mazurska konserwator zabytków oraz burmistrz i urzędnik nie przyznają się do winy. Wcześniej Barbara Z. usłyszała już zarzut przyjęcia korzyści majątkowej. Chodzi o obraz, którego wartości do tej pory nie wyceniono.

 

(kośk/kpias)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w prokuratura, Olsztyn, Warmia i Mazury, zarzuty, Nowe Miasto Lubawskie, Prokuratura Okręgowa w Olsztynie, konserwator zabytków, Krzysztof Stodolny
Rodziny i seniorzy z rządowym wsparciem

Zmiany w polityce senioralnej i podsumowanie funkcjonowania programu 500+. Wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Bojanowska odwiedziła w piątek (17 lutego) Olsztyn. Punkt pierwszy to...

Zamknij
RadioOlsztynTV