Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kolejne zarażenia koronawirusem. To szesnasty przypadek w Polsce

Fot. pixabay.com

W Polsce potwierdzono dotychczas szesnaście przypadków koronawirusa – poinformował minister zdrowia Łukasz Szumowski. Podał, że ponad 170 osób jest hospitalizowanych, a ponad 4 tys. objętych kwarantanna domową.

Do niedzieli wieczorem, z powodu zarażenia koronawirusem w całym kraju hospitalizowanych było 11 osób. Starszy mężczyzna przebywający w szpitalu we Wrocławiu jest w ciężkim stanie.

Jak mówił szef resortu zdrowia Łukasz Szumowski, będą coraz większe liczby zakażonych koronawirusem.

Zachowajmy spokój; najważniejsze jest stosowanie się do zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego, sanepidu, Ministerstwa Zdrowia

– powiedział minister.

W poniedziałek rano dyrektor szpitala im. S. Żeromskiego w Krakowie Jerzy Friediger powiedział, że w placówce na oddziale zakaźnym przebywa ponad 60-letni pacjent zarażony koronawirusem. Ponadto trzy przypadki zachorowań odnotowano w Raciborzu.

Choroba zakaźna COVID-19, wywołana przez koronawirusa SARS-CoV-2, pojawiła się w grudniu w mieście Wuhan w środkowych Chinach. Zakażenia odnotowano od tego czasu m.in. w Korei Południowej, Iranie, Iraku, Izraelu, Japonii, Tajlandii, Wietnamie, Singapurze, Tajwanie, Kanadzie, Stanach Zjednoczonych, Australii.

 

Autorzy: Małgorzata Wosion-Czoba; Beata Kołodziej (PAP)
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w uwaga, pilne, zarażenie
Ministerstwo Zdrowia potwierdza: kolejne trzy przypadki zarażenia koronawirusem

Są trzy nowe przypadki zarażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych - poinformowało Ministerstwo Zdrowia. To kobieta z województwa śląskiego i dwaj mężczyźni z woj. dolnośląskiego...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV