Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kolejne zakażenia koronawirusem nie omijają szkół. Zachorowała nauczycielka świetlicy jednej z olsztyńskich podstawówek

Fot. Adobe Stock

Rano w olsztyńskiej podstawówce numer 34 zakażenie koronawirusem potwierdzono u jednej z nauczycielek w świetlicy.

Z tego powodu powstało zamieszanie – relacjonuje nasz słuchacz i rodzic dzieci z tej szkoły.

Po godzinie 9 zaprowadziłem dziecko, a już o 10 dostałem telefon, żeby odebrać dziecko ze świetlicy. Gdy ja odbierałem dziecko inni rodzice odsyłali dzieci do świetlicy. Pani w świetlicy była zdziwiona, że my dzieci zabieramy. Takie było zamieszanie, że druga nauczycielka ze świetlicy o niczym nie wiedziała.

00:00 / 00:00

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 34 Marek Wąsik tłumaczy, że szkoła zareagowała natychmiast po oficjalnym potwierdzeniu zakażenia nauczycielki, które dotarło do placówki dopiero dziś rano.

Zaczęliśmy dzwonić po rodzinach, żeby zabierali dzieci, ale nie wszyscy, tylko ci, którzy mieli kontakt z zakażoną panią nauczycielką. Ostatni dzień była w pracy 15 października, potem poczuła się gorzej i poszła na zwolnienie. Na kwarantannę wysłaliśmy tylko te dzieci, które przed 10 dniami spotkały się z nauczycielką.

00:00 / 00:00

Na najświeższej liście placówek oświatowych, w których prowadzone jest nauczanie zdalne lub hybrydowe znajduje się ponad 40 szkół i przedszkoli z województwa warmińsko-mazurskiego.

 

 

Autor: A.Skrago
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szkoła, Olsztyn, świetlica, nauczycielka, szkoła podstawowa, zakażenie, SP 34
Bliższe Spotkania – 21.10.2020

Koronawirus, szkoły oraz odblaski i jesienne wypadki to tematy na które z gośćmi Bliższych Spotkań rozmawiali Iza Malewska i Maciek Świniarski. Codziennie Ministerstwo Edukacji Narodowej informuje...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV