Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kolejne miasto w regionie otwiera sklep społeczny. Tym razem inicjatywa jednoczy mieszkańców Elbląga

Fot. FB Dom pod Cisem

W Domu pod Cisem rusza pierwszy w Elblągu sklep społeczny. Będzie można w nim znaleźć przedmioty używane, ale odnowione lub przerobione.

To jest element tzw. gospodarki obiegu zamkniętego, gdzie ważne jest najdłuższe używanie rzeczy raz zrobionych – tłumaczy Arkadiusz Jachimowicz, prezes Elbląskiego Stowarzyszenia Wspierania Inicjatyw Społecznych.

To nie jest nowy pomysł. Idea przed laty przyszła z Zachodu. Sprzedaż rzeczy z duszą to nie jedyny cel. Klientów obsłużą osoby niepełnosprawne, podopieczni Elbląskiego Centrum Integracji Społecznej. Zysk przeznaczony będzie na ich wynagrodzenie i utrzymanie sklepu.

Sklep społeczny w Domu pod Cisem przy ulicy Stawidłowej ma trzy strefy: z unikalnymi produktami Warmii i Mazur tworzonymi przez przedsiębiorstwa społeczne i rękodzielników, charytatywną z rzeczami używanymi poddanymi renowacji, przeznaczonymi na działalność dobroczynną. Są też rzeczy używane, które można kupić i dać im drugie życie.

Sklep tworzony jest przez Stowarzyszenie ESWIP we współpracy z partnerami i społecznością elblążan, którzy dbają o swoich najsłabszych członków oraz zrównoważony rozwój lokalny.

 

Autor: M.Stankiewicz
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, inicjatywa
Elbląg ma sposób na ochronę kasztanowców. Miasto stosuje tę metodę od ponad 20 lat

Około tysiąca kasztanowców rosnących w Elblągu zostało objętych ochroną przeciwko groźnemu szkodnikowi, niszczącemu ten gatunek. Miasto ma od dawna sprawdzoną metodę walki ze szrotówkiem kasztanowcowiaczkiem. Dzięki...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV