Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -2 °C pogoda dziś
JUTRO: -2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kolejne awanse i wyróżnienia w straży pożarnej

Fot. M. Lewiński

Ratownicy z komend powiatowych w Nidzicy i Szczytnie świętowali Dzień Strażaka. Gratulacje i wyrazy uznania składał im m.in. wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji Błażej Poboży.

W Nidzicy wiceminister mówił o specyfice tej komendy.

Funkcjonariusze z tutejszej komendy wyjeżdżali do ponad 500 zdarzeń. Przypomnę – usuwanie skutków uszkodzenia cysterny na popularnej „siódemce” w ubiegłym roku, czy interwencja po wybuchu gazu w budynku wielorodzinnym w Safronce.

00:00 / 00:00

Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Nidzicy starszy brygadier Marek Augustynowicz podkreślał szeroki wachlarz umiejętności swoich strażaków.

Wśród załogi są wyspecjalizowani ratownicy medyczni, operatorzy sprzętu specjalistycznego, konserwatorzy sprzętu ochrony dróg oddechowych. W komendzie funkcjonuje również specjalistyczna grupa poszukiwawczo-ratownicza.

00:00 / 00:00

Powiatowe obchody Dnia Strażaka odbyły się także w Szczytnie. W nich również uczestniczył wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji Błażej Poboży.

Fot. M. Lewiński

Fot. M. Lewiński

Fot. M. Lewiński

Autor: M. Lewiński
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Nidzica, Dzień Strażaka
Wojskowe pikniki w Ełku i Nidzicy

W Nidzicy i Ełku odbyły się pikniki wojskowe. Armia zachęca w ten sposób do wstępowania w jej szeregi. Promowano nie tylko służbą zawodową, ale też dobrowolną...

Zamknij
RadioOlsztynTV