Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kolejna podwyżka w Elblągu. Tym razem w górę idą opłaty za wywóz nieczystości

Elblążanie zapłacą więcej za wywóz śmieci. Podczas dzisiejszej sesji radni podjęli decyzję w sprawie podwyżek opłat za odpady segregowane.

Ich wywóz będzie kosztować 25 złotych od osoby miesięcznie. To o 4 złote więcej niż do tej pory.

Jak przekonuje Krzysztof Konert z prezydenckiego klubu radnych, elbląski ratusz nie miał wpływu na wprowadzenie podwyżek.

Głosowaliśmy na komisji niestety za przyjęciem tej podwyżki dlatego, że to wynika z aktualnej sytuacji gospodarczej kraju. Mamy największą, jedną z wyższych inflacji w Europie. Mamy znaczny wzrost paliwa, cen energii, więc niestety ktoś musi za to zapłacić. To minimalna podwyżka 19 procent, a faktyczne koszty są dużo wyższe.

00:00 / 00:00

Zdaniem radnego Marka Pruszaka z Prawa i Sprawiedliwości, podwyżka cen nie jest do końca przemyślana.

Kolejna podwyżka, którą miasto funduje mieszkańcom (…) Władze miasta uderzają w kieszenie mieszkańców. Do tej pory nie było żadnej reorganizacji, restrukturyzacji, jeśli chodzi o transport i usługi w zakresie gospodarki odpadami.

00:00 / 00:00

Mieszkańcy Elbląga, którzy nie segregują odpadów poniosą dużo większe koszty. Za odpady zmieszane będą musieli zapłacić 50 złotych od osoby miesięcznie. Przegłosowana dziś uchwała wejdzie w życie 1 maja.

 

Autor: M. Rozbicka
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w odpady, segregacja, śmieci
Czy elblążanie zapłacą więcej za wywóz śmieci?

Elblążanie mogą zapłacić więcej za wywóz odpadów. O podwyżce dyskutować będą radni podczas czwartkowej sesji. Jeśli przyjmą uchwałę, wywóz śmieci może kosztować 25 złotych od osoby...

Zamknij
RadioOlsztynTV