Elbląg, Polecane, Aktualności, Aplikacja mobilna, Region, Regiony
Kolejna podwyżka w Elblągu. Tym razem w górę idą opłaty za wywóz nieczystości

Elblążanie zapłacą więcej za wywóz śmieci. Podczas dzisiejszej sesji radni podjęli decyzję w sprawie podwyżek opłat za odpady segregowane.
Ich wywóz będzie kosztować 25 złotych od osoby miesięcznie. To o 4 złote więcej niż do tej pory.
Jak przekonuje Krzysztof Konert z prezydenckiego klubu radnych, elbląski ratusz nie miał wpływu na wprowadzenie podwyżek.
Głosowaliśmy na komisji niestety za przyjęciem tej podwyżki dlatego, że to wynika z aktualnej sytuacji gospodarczej kraju. Mamy największą, jedną z wyższych inflacji w Europie. Mamy znaczny wzrost paliwa, cen energii, więc niestety ktoś musi za to zapłacić. To minimalna podwyżka 19 procent, a faktyczne koszty są dużo wyższe.
Zdaniem radnego Marka Pruszaka z Prawa i Sprawiedliwości, podwyżka cen nie jest do końca przemyślana.
Kolejna podwyżka, którą miasto funduje mieszkańcom (…) Władze miasta uderzają w kieszenie mieszkańców. Do tej pory nie było żadnej reorganizacji, restrukturyzacji, jeśli chodzi o transport i usługi w zakresie gospodarki odpadami.
Mieszkańcy Elbląga, którzy nie segregują odpadów poniosą dużo większe koszty. Za odpady zmieszane będą musieli zapłacić 50 złotych od osoby miesięcznie. Przegłosowana dziś uchwała wejdzie w życie 1 maja.
Autor: M. Rozbicka
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy











![Boże Ciało w Olsztynie. Ulicami miasta przeszły procesje [zdjęcia] Boże Ciało w Olsztynie. Ulicami miasta przeszły procesje [zdjęcia]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F06%2FBoze-Cialo-3.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)















