Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kolejna agencja towarzyska zlikwidowana. Sutenerzy trafili w ręce CBŚP

Fot. CBŚP

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali dwoje mieszkańców powiatu ełckiego. Śledztwo dotyczyło zorganizowanej grupy przestępczej czerpiącej korzyści z cudzego nierządu.

Zatrzymania nastąpiły na polecenie prokuratora Podlaskiego Wydziały Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Białymstoku. O szczegółach mówi rzecznik Prokuratury Krajowej Ewa Bialik:

Osoby te były członkami zorganizowanej grupy przestępczej, która w latach 2016-2019 czerpała korzyści z nierządu uprawianego przez inne osoby. Członkowie grupy uczynili sobie z popełnienia przestępstwa stałe źródło dochodu. Grupa osiągnęła z nierządu korzyści w wysokości nie mniejszej niż 350 tysięcy złotych. Czerpali korzyści majątkowe z prostytucji kobiet uprawiających nierząd w specjalnie w tym celu wynajmowanych przez członków grupy lokalach mieszkalnych. Za każdy dzień pobytu w wynajętym mieszkaniu kobiety płaciły od 100 do 200 złotych.

00:00 / 00:00

W toku śledztwa prokurator ustalił, że zatrzymana 29-letnia kobieta mogła zajmować się dostarczaniem środków antykoncepcyjnych wśród kobiet pracujących w agencjach. Natomiast 26-letni mężczyzna wyszukiwał lokale, które były wykorzystywane do prowadzenia „działalności”.

Dotychczas w październiku 2019 roku funkcjonariusze CBŚP zlikwidowali dziesięć agencji towarzyskich i zatrzymali cztery osoby. Zatrzymani w ramach poprzednich działań zostali tymczasowo aresztowani

– dodała Ewa Bialik.

00:00 / 00:00

Agencje zlikwidowano na terenie województwa warmińsko-mazurskiego i podlaskiego. Zatrzymane osoby usłyszały zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz czerpania korzyści z cudzego nierządu. Czyny te zagrożone są karą do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Autor: A. Socha
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w zatrzymanie, agencja towarzyska, CBŚP, uwaga, pilne
Posłowie Porozumienia poparli referendum ws. odwołania prezydenta Olsztyna. „Chcemy wystawić własnego kandydata”

Politycy Porozumienia Jarosława Gowina oficjalnie poparli referendum w sprawie odwołania prezydenta Olsztyna. Zamierzają także zbierać podpisy pod wnioskiem o głosowanie. Referendum w sprawie odwołania prezydenta Olsztyna...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV