Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 3 °C pogoda dziś
JUTRO: 1 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - WYNIKI KONKURSU DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Kobieta Sukcesu dyrektorem ds. lecznictwa olsztyńskiej Polikliniki

Jadwiga Snarska. Fot. Łukasz Węglewski

Profesor Jadwiga Snarska została pełniącą obowiązki dyrektora ds. lecznictwa olsztyńskiej Polikliniki.

Jadwiga Snarska jest chirurgiem, profesorem Wydziału Nauk Medycznych UWM w Olsztynie, pierwszą kobietą, która od trzech kadencji jest członkiem Zarządu Głównego Towarzystwa Chirurgów Polskich. Jest inicjatorką wprowadzenia chirurgii laparoskopowej w regionie północno-wschodnim. W tym roku została wyróżniona tytułem Kobiety Sukcesu Warmii i Mazur.

Przypomnijmy, od połowy czerwca głównym dyrektorem olsztyńskiej Polikliniki jest Brygida Kondracka, powołana na stanowisko przez wiceministra spraw wewnętrznych. Wcześniej stracił je Janusz Chełchowski, za, jak podało biuro rzecznika MSW, niewłaściwy nadzór nad szpitalem. Były dyrektor nie zgadza się z tą decyzją. Olsztyńska poliklinika otrzymała wiele nagród za wdrażanie systemów jakości. W rankingu szpitali dziennika Rzeczpospolita, zdobywała miejsca w pierwszej trójce, wśród krajowych szpitali o profilu onkologicznym. (kan/bsc)

Lądowisko na olsztyńskiej Poliklinice. Fot. szpital

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Poliklinika
Brygida Kondracka zastąpiła Janusza Chełchowskiego w poliklinice

Brygida Kondracka jest od dziś nowym szefem olsztyńskiego szpitala MSW przy Alei Wojska Polskiego. Na stanowisko pełniącej obowiązki dyrektora Polikliniki, powołał ją wiceminister spraw wewnętrznych Stanisław...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV