Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Koalicja Obywatelska zapowiada premię dla pracujących. Janusz Cichoń: to lepsze niż podnoszenie płacy minimalnej

fot. Przemysław Getka

Politycy Koalicji Obywatelskiej zapowiadają wprowadzenie premii dla pracujących w przypadku wygranej w wyborach parlamentarnych. W Olsztynie mówił o tym poseł Platformy Obywatelskiej Janusz Cichoń.

Koalicja Obywatelska proponuje premię dla pracujących. Zatrudnieni, którzy zarabiają pensję minimalną mieliby zarabiać o 614 złotych więcej, czyli o 38%. Ta premia za aktywność zmniejszałaby się stopniowo – każdy wzrost płacy powyżej minimalnej o 1 procent powodowałby ograniczenie o 1 procent kwoty wolnej od ZUS i podatku.

Poseł Janusz Cichoń mówił, że w przypadku wygranej Koalicja byłaby w stanie wprowadzić te przepisy w życie już 1 stycznia 2020 roku. Pieniądze na premię miałyby pochodzić z oszczędności w kancelarii premiera oraz z zapowiadanych, lepszych wyników spółek skarbu państwa.

To znacznie lepsze rozwiązanie niż podnoszenie płacy minimalnej

– przekonywał Janusz Cichoń.

00:00 / 00:00

Poseł Janusz Cichoń jest liderem listy Koalicji Obywatelskiej w okręgu olsztyńskim, który obejmuje centralną i wschodnią część województwa. „Jedynką” PiS jest prof. Wojciech Maksymowicz, PSL-u Urszula Pasławska, Konfederacji Piotr Lisiecki, SLD Marcin Kulasek, a Skutecznych Paweł Abramski.

fot. Przemysław Getka

 

Autor: M. Lewiński
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w ZUS, Janusz Cichoń, płaca minimalna, Koalicja Obywatelska
Odpowiedzą na każde pytanie i będą przekonywać, jak ważne jest legalne zatrudnianie. W placówkach ZUS rusza Tydzień Przedsiębiorcy

Już po raz piąty Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaprasza na Tydzień Przedsiębiorcy. W placówkach w całej Polsce od dziś do 27 września, pracownicy ZUS i zaprzyjaźnionych instytucji,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV