Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kłopoty finansowe Muzeum Warmii i Mazur. Czy instytucja będzie musiała oddać 3 miliony złotych?

Zamek w Olsztynie, skrzydło północne. Fot. G. Kumorowicz

Muzeum Warmii i Mazur bezprawnie wykorzystało 3 miliony złotych. Chodzi o pieniądze, które instytucja powinna oddać samorządowi województwa ze zwrotu podatku VAT wynikającego z prowadzonych inwestycji.

Zamiast oddać pieniądze, muzeum wykorzystało je na bieżące wydatki. Przez ostatnich 5 lat muzeum nie oddawało podatku VAT, w sumie w wysokości 3 milionów złotych

– wyjaśnia Patryk Kozłowski radny wojewódzki z PiS.

Dyrektor Muzeum Warmii i Mazur Piotr Żuchowski tłumaczy, że po „zdiagnozowaniu problemu,” wystąpił z informacją do zarządu województwa. Na zwrócenie zaległych 3 milionów muzeum prawdopodobnie będzie miało 10 lat. Oznacza to jeszcze większą dziurę budżetową instytucji, dlatego dyrektor wystąpił o zwiększenie dotacji o ponad milion złotych rocznie.

O wysokości wsparcia mają zdecydować radni podczas kolejnej sesji sejmiku województwa. Tymczasem była dyrektor muzeum w rozmowie z Radiem Olsztyn zaprzeczyła, że instytucja nie oddawała pieniędzy samorządowi województwa.

Posłuchaj relacji Aleksandry Skrago

Autor: A. Skrago
Redakcja: Ł. Sadlak

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w muzeum, PiS, VAT, Piotr Żuchowski, Patryk Kozłowski, uwaga
50 tysięcy złotych na promocję Olsztyna za granicą. Czy to wystarczy? Posłuchaj, co myślą o tym radni miejscy

Gośćmi Andrzeja Piedziewicza w Porannych Pytań byli olsztyńscy radni, Dariusz Rudnik z Prawa i Sprawiedliwości i Łukasz Łukaszewski - Platforma Obywatelska. Urząd Miasta rozpisał konkurs na...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV