Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -2 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

50 tysięcy złotych na promocję Olsztyna za granicą. Czy to wystarczy? Posłuchaj, co myślą o tym radni miejscy

Olsztyńscy radni: Łukasz Łukaszewski (PO) i Dariusz Rudnik (PiS). Fot. BSC

Gośćmi Andrzeja Piedziewicza w Porannych Pytań byli olsztyńscy radni, Dariusz Rudnik z Prawa i Sprawiedliwości i Łukasz Łukaszewski – Platforma Obywatelska.

Urząd Miasta rozpisał konkurs na działania służące promocji Olsztyna za granicą. Zajmą się tym organizacje pozarządowe a przewidziane wydatki na ten cel wyniosą 50 tysięcy złotych. W sumie na promocję  ratusz przeznaczy 150 tysięcy złotych.

Głównym zadaniem jest promocja Olsztyna, zwiększanie wiedzy na temat samego miasta, budowa marki i pozyskiwanie ambasadorów miasta. Osobiście uważam, że wspieranie organizacji pozarządowych jest jednym z najbardziej efektywnych możliwości promowania miasta. Olsztyn awansował na drugie miejsce, jeśli chodzi o miasta odwiedzane przez turystów w naszym regionie.

-powiedział Łukasz Łukaszewski.

Czy Olsztyn powinien bardziej współpracować z organizacjami państwowymi?

Chciałbym zobaczyć kiedyś wyliczenie, jaki skutek odnoszą nasze działania promocyjne. Mam wrażenie, że ta promocja jest mało skuteczna,. Zastanawiam się na przykład, czy Olsztyn Green Festival opłaca się miastu. Oczywiście promocja jest istotna – jeśli ludzie nie będą wiedzieli, że jest takie miasto jak Olsztyn, siłą rzeczy do nas nie przyjadą. Wolałbym jednak, żeby przyciągać ludzi nie tylko naszymi walorami naturalnymi i turystycznymi, ale również konkretną ofertą gospodarczą. Stać nas, żeby przyjeżdżali tu konkretni inwestorzy. Powinniśmy brać udział w promocji, ale jako zespół.

-komentował z kolei Dariusz Rudnik.

Rada Miasta podjęła uchwałę intencyjną w sprawie likwidacji Liceum nr 8 i 9 w Olsztynie. Prawo i Sprawiedliwość mówi o konieczności zwiększania miejsc w szkołach podstawowych, jednocześnie sprzeciwiając się likwidacji wspomnianych liceów.

Nie podoba nam się polityka miasta, czyli wykorzystywania obiektów oświatowych w południowych dzielnicach miasta. Mieszka tam bardzo dużo ludzi, którzy mają dzieci i wysyłają je do szkół. Poważne zastrzeżenia budzi działalność wydziału oświaty i wiceprezydenta Olsztyna, który jest odpowiedzialny za oświatę. Budynki oświatowe są pod ciągłą presją wykorzystania niezgodnego ze swoim przeznaczeniem.

-zaznaczał Dariusz Rudnik.

Politycy Platformy Obywatelskiej głosowali za likwidacją szkół. Jak uzasadnia to Łukasz Łukaszewski? – Jest takie przysłowie: Diabeł się w ornat ubrał i ogonem na mszę dzwoni. Parokrotnie spotykaliśmy się z dyrekcją szkoły nr 8, aby ustalić plan działania. Współpracujemy na bieżąco z prezydentem Grzymowiczem i wiceprezydentem Słomą.

Posłuchaj rozmowy Andrzeja Piedziewicza z Dariuszem Rudnikiem i Łukaszem Łukaszewskim.

 

Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w PiS, PO, promocja, Poranne Pytania, organizacje pozarządowe, Dariusz Rudnik, likwidacja szkół
Porozumienie z rezydentami i zapowiedzi premiera Morawickiego. O tym rozmawiano w audycji My, Wy, Oni

Porozumienie z rezydentami, odwołanie wiceszefa Parlamentu Europejskiego i zapowiedzi premiera Morawieckiego to tematy poruszone w audycji My, Wy, Oni. Gośćmy audycji publicystycznej My, Wy, Oni są...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV