Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -1 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Klaudiusz Kujawa: Na wartość mebla składa się wzór, jakość, terminowość i design

Klaudiusz Kujawa

W Rozmowie gospodarczej gościem Leszka Cimocha był Klaudiusz Kujawa, dyrektor firmy meblarskiej Telmex w Biskupcu.

TELMEX sp. z o.o. to  wielozakładowa firma zajmująca się produkcją mebli, przetwarzaniem biomasy energetycznej oraz działalnością TLS. Niedawno zakład w Biskupcu odwiedził premier Mateusz Morawiecki.

Firma rozpoczęła działalność w 1989 roku. Głównym przedmiotem działalności firmy był wówczas handel ze wschodem. W 1991 roku zakupili pierwsze zestawy transportowe tj. ciągniki siodłowe wraz z naczepami. Początkowo służyły głównie do przewozów ładunków na potrzeby własne w relacji: Polska – Białoruś – Rosja.

Wraz z rozwojem firmy zwiększył się zakres geograficzny obsługiwanych tras międzynarodowych. Wprowadzili również transport na terenie Polski.

W miarę nabywania doświadczenia w transporcie krajowym i międzynarodowym, ich usługi ewaluowały do pełnej obsługi logistycznej naszych kontrahentów, obejmującej: transport, spedycję oraz magazynowanie.

Sukcesywnie rozbudowywali firmę. Od 2007 roku zaczęli inwestować w przemysł drzewny. Kupili Zakład Produkcji Drzewnej w Prostkach, gdzie po zainstalowaniu nowoczesnych linii technologicznych, rozpoczęli produkcję pelletu drzewnego, pelletu z biomasy, tarcicy itp. Pellet jest dostarczany zarówno do odbiorców krajowych jak i zagranicznych.

W roku 2010 firma rozpoczęła produkcję mebli dla firmy IKEA w oddziale w Piszu. Rozszerzając działalność na rynku producentów mebli w roku 2013 firma kupiła Zakład MMI Sleeping w Biskupcu, gdzie są produkowane ekskluzywne meble przeznaczone głównie dla odbiorców z Zachodu.

W trzech oddziałach i spółce matce zatrudnionych jest 700 osób. Ale – tak jak od początku istnienia – Telmex to nadal firma rodzinna. Pracują też ciągle ci, którzy byli tu w 1989 roku.

Posłuchaj rozmowy Leszka Cimocha z Klaudiuszem Kujawą.

00:00 / 00:00

Redakcja: A.Socha

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w telmex
Telmex z Pisza rozbuduje zakład i da pracę kolejnym 70 osobom

Produkująca drewniane meble firma Telmex z Pisza dostała zezwolenie od Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Do 2017-go roku firma rozbuduje zakład i zatrudni kolejnych 70 osób. Telmex...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV