Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kilkunastu lekarzy zza granicy będzie pracować w elbląskim szpitalu

Fot. Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu

Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu w najbliższym czasie zatrudni około 15 lekarzy zza granicy. Część z nich już pracuje w placówce, część czeka na zgodę ministra zdrowia.

Osoby oczekujące pełnią funkcję sekretarek medycznych. Uczą się języka i zdobywają doświadczenie w naszym systemie ochrony zdrowia. Kiedy otrzymają stosowne dokumenty, przejdą na odpowiednie oddziały.

– Mamy lekarzy z Ukrainy i z Białorusi, którzy wzmocnili nasz zespół, m.in. na neurologii czy internie – podkreśliła Elżbieta Gelert, dyrektor szpitala przy ulicy Królewieckiej.

Procedura uzyskania zgody i potwierdzania dokumentów trwa około pół roku. Na neurologii mamy dwóch bardzo dobrych lekarzy, dobrze mówiących po polsku. Zgodę dostała też dwójka internistów, która zaraz przejdzie na oddział.

00:00 / 00:00

Nie ma teraz zagrożenia zamknięcia oddziałów z powodu braku specjalistów. Elbląski szpital jednak wciąż jest otwarty na lekarzy, którzy chcieliby podjąć w nim pracę i zdobyć najbardziej potrzebne specjalizacje.

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, szpital
Nowe nazwy ulic i ronda w Elblągu. Upamiętniono m.in. wybitnego duszpasterza

Elblążanie upamiętnili wybitnego duszpasterza. Od dziś imię ks. Mieczysława Tylutkiego nosi jedna z ulic Elbląga. Nową nazwę ma także jedno z rond. Na mapie Elbląg pojawiły...

Zamknij
RadioOlsztynTV