Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Czy Elbląg jest gotowy do akcji „Zima”?

Akcja „Zima” zaczyna się znacznie szybciej niż najzimniejsza pora roku, bo jeszcze przed pierwszym śniegiem i przymrozkami. Jak zapewniają służby – Elbląg jest już gotowy do zimowego utrzymania ulic.

Odśnieżaniem ulic zajmuje się Elbląskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej.  W tym roku miasto ma przygotowany plan zimowego utrzymania ponad 220 kilometrów ulic, podzielonych na pierwszą i drugą kolejność odśnieżania – są to główne arterie Elbląga. W trzeciej kolejności odśnieżania są drogi wewnętrzne.

– Sprzęt jest gotowy, jest zapas materiałów do posypywania jezdni i chodników – zapewnia Łukasz Mierzejewski z biura prasowego Urzędu Miasta Elbląga.

Podczas akcji Akcji Zima przez całą dobę czynny będzie numer telefonu, pod który mieszkańcy mogą zgłaszać uwagi.

Stan utrzymania chodników, przystanków i ulic będzie kontrolować straż miejska, która ma uprawnienia do upominania i karania zapominalskich. Przypomnijmy, że za odśnieżanie chodników przy posesjach odpowiadają właściciele.

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, ulice, drogowcy
Mieszkańcy Elbląga chcą odnowienia niszczejącego pomnika. Wiadomo kto zajmie się renowacją

Pomnik Odrodzenia w Elblągu przejdzie renowację. Odnowiony zostanie także postument oraz jego najbliższe otoczenie. Koszt prac to prawie pół miliona złotych. Ich wykonawcą będzie lokalna firma...

Zamknij
RadioOlsztynTV