Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kilkadziesiąt osób szuka zaginionego Jerzego Śliwczyńskiego

Fot. M. Kwiatkowska

Trwają poszukiwania Jerzego Śliwczyńskiego z Olsztyna. Córka i syn zaginionego, razem z rodzinami, znajomymi, ale też chętnymi, by pomóc, od rana przeszukują sady nieopodal Osiedla Generałów w Olsztynie.

To w tej  okolicy mężczyzna był widziany po raz ostatni. Szuka go dziś kilkadziesiąt osób. Niektórzy przynieśli liny, wykrywacz metalu, w poszukiwaniach pomaga też pies.

– W tym samym czasie służby prowadzą poszukiwania na osiedlu Słoneczny Stok – mówi sierż. szt. Andrzej Jurkun, oficer prasowy KMP w Olsztynie.

00:00 / 00:00

Olsztyńskich policjantów wspierają: jednostka ratowniczo-gaśnicza z Olsztyna, strażacy ochotnicy z Gryźlin i Bartąga, wolontariusze PCK z Olsztyna, Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza Anikar Mazury, Mazurska Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza, teren jest także przeszukiwany z powietrza, przez drony.

68-letni Jerzy Śliwczyński wyszedł z domu przy ulicy Balbiny Świtycz-Widackiej w sobotę, 8 stycznia około godziny 18:00 i do tej pory nie wrócił, ani nie nawiązał kontaktu z rodziną. Każdy, kto wie coś o losie zaginionego, proszony jest o jak najszybszy kontakt z policją.

Trwają także poszukiwania 79-letniej Marii Kułakowskiej z Dobrego Miasta, która wyszła z domu 29 grudnia minionego roku i do tej pory nie wróciła. Policjanci, razem ze strażakami przeszukiwali wczoraj teren w pobliżu rzeki Łyny, bezskutecznie. Nieznany jest również los 65-letniej Krystyny Zalech z Zalbek w gminie Dywity, która zaginęła 15 stycznia, według policji, może ona przebywać na terenie Olsztyna.

Fot. M. Kwiatkowska

Autor: M. Kwiatkowska
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Olsztyn, zaginiony, poszukiwania
Jedno kliknięcie w link kosztowało mieszkankę Olsztyna 20 tys. zł

Mieszkanka Olsztyna straciła 20 tysięcy złotych po tym, jak kliknęła w link otrzymany mailem od oszusta. 41-latka wystawiła do sprzedaży w internecie odzież. Jak informuje sierżant...

Zamknij
RadioOlsztynTV