Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kilkadziesiąt osób stanie przed sądem za oszustwa podatkowe i pranie pieniędzy. Akt oskarżenia ma ponad sto tomów

Fot. Fotolia.com

26 osób stanie przed sądem w Elblągu m.in. za oszustwa podatkowe i pranie brudnych pieniędzy. Prokuratura Regionalna w Gdańsku zakończyła jedno z największych śledztw w tego typu sprawach.

Akt oskarżenia ma ponad sto tomów. Oskarżonym prokurator zarzucił popełnienie 72 przestępstw. Chodzi o wyłudzenie vat-u na prawie 7 milionów złotych i wyprania ponad 20 milionów pochodzących z różnych przestępstw. Grupą kierował 45-letni mieszkaniec Iławy, pozostałych 25 osób ma zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Oprócz przestępstw podatkowych zajmowała się ona także handlem nielegalnym tytoniem. Śledczy oszacowali, że gang w ciągu roku wprowadził na rynek prawie 800 ton suszu o łącznej wartości ponad 350 milionów złotych. 45-letni mężczyzna ma także 7 zarzutów oszustw na szkodę banków, firm transportowych i zajmujących się sprzedażą stali. Straty w tym przypadku oszacowano na ponad 5 milionów złotych – powiedział Radiu Gdańsk Maciej Załęski z Prokuratury Regionalnej w Gdańsku.

Grupę rozbili policjanci z CBŚ. Oskarżeni prowadzili 7 legalnych firm, w tym jedną na terenie Litwy. Podejrzanym grozi 10 lat więzienia. Dwaj z nich siedzą w areszcie, a czterech chce dobrowolnie poddać się karze.

Autor: K. Kantor/IAR
Redakcja: A. Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, sledztwo, CBŚ
Mężczyzna, aresztowany za groźby wobec prezydenta Grzymowicza, złożył zażalenie

Sergiusz P., podejrzany o groźby w internecie wobec prezydenta Olsztyna Piotra Grzymowicza i o posiadanie znacznych ilości marihuany, złożył zażalenie na areszt. Sąd rozpozna je w...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV