Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kilka tysięcy dzieci z Ukrainy trafiło do szkół i przedszkoli w regionie

Prawie 3 tysiące ukraińskich uczniów przyjęto do tej pory do szkół w województwie warmińsko-mazurskim. Ponad 400 dzieci zapisano natomiast do przedszkoli w regionie.

Rzeczniczka olsztyńskiego kuratorium oświaty Małgorzata Hochleitner poinformowała, że w szkołach i przedszkolach na Warmii i Mazurach jest łącznie 3 tysiące 375 dzieci z Ukrainy.

Według danych na 1 kwietnia do szkół podstawowych przyjęto 2 tysiące 670 takich uczniów, do ponadpodstawowych – 263, a do przedszkoli 442 dzieci.

Zdecydowana większość ukraińskich dzieci uczęszcza do klas ogólnodostępnych, w których uczą się wspólnie z polskimi rówieśnikami.

W szkołach regionu utworzono dotychczas 37 oddziałów przygotowawczych dla uczniów nieznających polskiego, z czego cztery w liceach ogólnokształcących. Łącznie jest w nich 636 uczniów.

Obserwujemy, że takie oddziały są tworzone w szkołach na bieżąco, ich liczba ciągle rośnie. Jeszcze na początku tygodnia było ich ponad 20

– mówiła Małgorzata Hochleitner.

Jak zaznaczyła, na Warmii i Mazurach jak dotąd nie powstały natomiast oddziały przygotowawcze o charakterze międzygminnym czy międzyszkolnym.

Nie zapadły też żadne decyzje w sprawie tworzenia oddziałów w innych lokalizacjach, niż w szkołach

– powiedziała rzeczniczka kuratorium.

Autor: M. Boguszewski (PAP)
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w przedszkole, dzieci, szkoła, nauka, edukacja, klasa, Ukraina
Bezpłatne autobusy i tramwaje dla uchodźców w Olsztynie i Elblągu. Ulgi także na kolei

Do 31 maja Ukraińcy mogą bezpłatnie korzystać z przejazdów autobusami i tramwajami w Olsztynie. Do 30 kwietnia przedłużono możliwość przejazdów pociągami regionalnymi na Warmii i Mazurach...

Zamknij
RadioOlsztynTV