Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kierowcy mogli bezpłatnie sprawdzić światła w wybranych punktach

Na stacjach kontroli pojazdów kierowcy mogli bezpłatnie sprawdzić światła w swoich samochodach. To kampania „Twoje Światła – Nasze Bezpieczeństwo” organizowana przez policję i Inspekcję Transportu Samochodowego.

Jak mówił Mikołaj Krupiński z Inspekcji Transportu Samochodowego, nieprawidłowo ustawione lub wadliwe światła powodują wiele zagrożeń na drodze.

Z badań wynika, że aż 98% kierujących doświadcza oślepiania przez inne samochody, a 40% skarży się, że ich światła świecą za słabo. Dzieje się tak, gdyż część pojazdów ma braki w oświetleniu zewnętrznym lub ma przepalone i źle zamontowane żarówki.

00:00 / 00:00

Kampania trwa do 15 grudnia, bierze w niej udział 1300 stacji diagnostycznych w całej Polsce. Listę stacji można sprawdzić na stronach organizatorów policja.pl i its.waw.pl. Kolejna możliwość sprawdzenia świateł już 5 listopada.

 

Autor: P. Karpiszen
Redakcja: Ł. Sadlak

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Boli cię gardło i masz chrypę? To może być rak. W Olsztynie wykonasz bezpłatne badania

Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Olsztynie prowadzi bezpłatne badania profilaktyczne w kierunku nowotworów głowy i szyi. O tych schorzeniach mówi się niewiele, a liczba chorych z roku...

Zamknij
RadioOlsztynTV