Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 10 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Kazał mi to zrobić diabeł”. Zabójca 19-latki usłyszał wyrok

Fot. K. Grabowska

Uderzał tępym narzędziem i pięściami w głowę a także kopał po całym ciele, potem zmasakrowaną zostawił na mrozie. Tak było w grudniu 2016 roku, kiedy to w lesie pod Bisztynkiem znaleziono 19-letnią Dominikę W. Kobieta po kilku godzinach zmarła w szpitalu.     

Dziś jej oprawca, i jednocześnie partner, został skazany na 15 lat więzienia. Wyrok zapadł przed Sądem Okręgowym w Olsztynie. Jest nieprawomocny.

Sędzia Agnieszka Śmiecińska mówiła, że nie ma wątpliwości, że winny śmierci kobiety jest Paweł S.  Mężczyzna od początku procesu zasłaniał się odurzeniem dopalaczami i urojeniami. Jego stan psychiczny był też jedną z głównych linii obrony. Sąd nie przyjął jej w całości, jednak zmienił kwalifikację czynu z zamiaru bezpośredniego na ewentualny. Tym samym znacznie zmniejszył proponowaną przez prokuraturę karę 25 lat więzienia.

Przy uwzględnieniu wszystkich okoliczności występujących w sprawie – zarówno obciążających i łagodzących, adekwatnym będzie wymierzenie oskarżonemu kary 15 lat pozbawienia wolności. Kara 25 lat jest karą szczególną. W ocenie sądu nie nastąpiło aż takie nagromadzenie okoliczności obciążających, żeby ta kara była wobec oskarżonego karą właściwą.

Obrońca Pawła S., mecenas Andrzej Żygis jest zadowolony z wyroku.  Mówił, że po zapoznaniu się z pisemnym uzasadnieniem podejmie decyzję o apelacji: – Po zapoznaniu się z motywami pisemnymi rozważę wniesienie apelacji, co do dalszego złagodzenia tego orzeczenia.

Sąd orzekł też wobec oskarżonego terapię dla osób uzależnionych od alkoholu i środków psychoaktywnych. Prokuratura decyzję o ewentualnej apelacji ma podjąć po zapoznaniu się z pisemnym uzasadnieniem wyroku.

Fot. K. Grabowska

Autor: K. Grabowska
Redakcja: A. Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w dopalacze, zabójca, Bisztynek, sąd wyrok, kazał mi to zrobic diabeł, 19-letnia Dominika
W Sądzie Okręgowym w Olsztynie kończy się głośny proces o zabójstwo 19-latki w lesie pod Bisztynkiem

23 października ma zapaść wyrok w sprawie głośnego procesu o zabójstwo 19-latki w lesie pod Bisztynkiem. Oskarżony to Paweł S. - 26-letni mieszkaniec Bisztynka. Dzisiaj w...

Zamknij
RadioOlsztynTV