Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W Sądzie Okręgowym w Olsztynie kończy się głośny proces o zabójstwo 19-latki w lesie pod Bisztynkiem

23 października ma zapaść wyrok w sprawie głośnego procesu o zabójstwo 19-latki w lesie pod Bisztynkiem. Oskarżony to Paweł S. – 26-letni mieszkaniec Bisztynka. Dzisiaj w olsztyńskim Sądzie Okręgowym wygłoszone zostały mowy końcowe.

Mowę końcową wygłosił prokurator Tomasz Ślązak:

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

W grudniu 2016 roku na posesji w Bisztynku-Kolonii pojawił się zakrwawiony mężczyzna, który powiedział gospodarzom, że w lesie zabił swoją dziewczynę Dominikę W. Mówił, że kazał mu to zrobić diabeł.

Policjanci odnaleźli 19-latkę, ale kilka godzin później zmarła w szpitalu. Jeszcze tego samego dnia funkcjonariusze zatrzymali Pawła S., który od pewnego czasu spotykał się ze swoją ofiarą.

Podczas pierwszego przesłuchania 26-latek przyznał się do winy. Wyjaśniał, że nie wiedział co robi, bo był pod wpływem dopalaczy. Jednak w trakcie drugiego przesłuchania oświadczył, że nie miał zamiaru skrzywdzić Dominiki W. i nie był świadomy tego, co robi. Obrońca kwestionował, że oskarżony planował zabójstwo. Jego zdaniem do tragedii doszło na skutek utraty poczytalności Pawła S. pod wpływem dopalaczy.

Paweł S. jest tymczasowo aresztowany i na rozprawy doprowadzany jest z Zakładu Karnego w Barczewie.

Fot. A. Socha

 

Autor: P.Karpiszen/K. Kantor
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, proces, morderstwo, zabójstwo
Pobili amerykańskiego żołnierza i jego tłumacza. Dziś mężczyźni stanęli przed sądem

Przed Sądem Okręgowym w Olsztynie ruszył proces dwóch mężczyzn oskarżonych o pobicie amerykańskiego żołnierza i pracownika cywilnego armii USA. Do zdarzenia doszło w grudniu minionego roku...

Zamknij
RadioOlsztynTV