Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Katarzyna Lubnauer: w Olsztynie możliwe jest wystawienie wspólnego kandydata na prezydenta

Fot. K. Grabowska

 Katarzyna Lubnauer przewodnicząca Nowoczesnej zapowiedziała na konferencji w Olsztynie budowę koalicji z Platformą Obywatelska przed wyborami samorządowymi. Jak mówiła, ma to być porozumienie partnerskie, ale przede wszystkim strategiczne.

Przewodnicząca uznała, że  ważną kwestią jest wystawianie kandydatur osób, które mają dobre i ciekawe rozwiązania dla Polski. Dlatego obie partie w przyszłym tygodniu zaprezentują wspólne  minimum programowe. Umowa koalicyjna Nowoczesnej i Platformy Obywatelskiej ma być wypracowana do końca lutego.

Katarzyna Lubnauer mówiła też, że rozmowy o partnerstwie prowadzone są  na poziomie samorządów. Dlatego  w Olsztynie  możliwe jest wystawienie wspólnego kandydata na prezydenta. Kto to będzie, jeszcze nie wiadomo.

Przewodnicząca Nowoczesnej apelowała też o przywrócenie Małego Ruchu Granicznego, który budował na Warmii i Mazurach rozwój, pozwalał na  godne życie wielu rodzin.

Poseł Nowoczesnej z naszego regionu Mirosław Pampuch wyraził natomiast zaniepokojenie niskim wykorzystaniem funduszy europejskich przez lokalne samorządy. Jego zdaniem poprawa rozwoju gospodarczego naszego regionu jest zależna od współpracy europejskiej i właśnie wykorzystania unijnych pieniędzy.

Autor: K. Grabowska
Redakcja: A. Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wybory prezydenckie, nowoczesna
Jeden na Jednego, czyli PiS kontra Nowoczesna. Rozmowa o nowelizacji ustawy o IPN i kłopotach z pozyskiwaniem unijnych pieniędzy

Jeden na Jednego, czyli słowne starcie partii rządzącej z opozycją. Goście audycji rozmawiali na temat  narastającego sporu o nowelizację ustawy o IPN i kłopotach z pozyskiwaniem...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV