Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 6 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Karol Jabłoński: Jesteśmy na właściwym kursie. Miniony rok był dla nas bardzo udany

Karol Jabłoński po zdobyciu Mistrzostwa Świata w 2017 roku. Fot. M.Świniarski

Za Karolem Jabłońskim trudny rok. Zaczął się od kolejnego tytułu bojerowego Mistrza Świata, ale potem – przyszła walka nie tylko na wodzie, ale również – w klubie.

Olsztyński Klub Żeglarski Olsztyn, któremu patronuje nasz najlepszy żeglarz robi stałe postępy, a jego reprezentanci zrobili furorę na arenach nie tylko krajowych:

Na pewno jesteśmy na właściwym kursie. Miniony rok był dla nas rokiem udanym. W klasyfikacji wszystkich klubów w Polsce zajmujemy obecnie 10. miejsce. To jest ewenementem na skalę polską można powiedzieć, bo w ciągu 2 lat takiego skoku nie zanotował żaden klub. Tym bardziej, że my dopiero zaczynamy. Operujemy naprawdę skromnym budżetem, ale mamy doskonałą kadrę trenerską, wspaniałych żeglarzy – dzieci i rodziców, którzy w większości ten sport finansują.

Za tydzień są Mistrzostwa Polski, potem Mistrzostwa Świata i Europy – tutaj mam na myśli seniorów. Mistrzostwa Polski młodzików i Mistrzostwa Polski juniorów, które odbędą się w czwartek i w piątek. Tego czasu nie ma zbyt wiele do regat, tak samo jak możliwości. Faktem jest, że nasi zawodnicy wykorzystali w zasadzie każdy możliwy moment, żeby troszkę pożeglować. Mamy nadzieję, że to też zaowocuje dobrymi wynikami podczas tych regat.

Posłuchaj całej rozmowy z Karolem Jabłońskim

00:00 / 00:00

Autor: M. Świniarski
Redakcja: A. Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Karol Jabłoński
Karol Jabłoński drugi w prestiżowych regatach u wybrzeży Majorki

Karol Jabłoński z OKŻ Olsztyn i jego załoga zajęli drugie miejsce w prestiżowych regatach Palma Vela u wybrzeży Majorki. Jak relacjonuje nam utytułowany żeglarz warunki do...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV