Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Karetka, którą przewożono nielegalnych migrantów trafiła do szpitala na Mazurach

Fot. policja

Prokuratura Okręgowa w Suwałkach przekazała szpitalowi w Olecku karetkę, którą przewożono nielegalnych imigrantów. Organizatorom nielegalnego przerzutu grozi do 8 lat więzienia.

Samochód zabezpieczono podczas śledztwa dotyczącego nielegalnego przekraczania granicy Polski z Białorusią. W listopadzie ubiegłego roku, w powiecie oleckim, zatrzymano karetkę pogotowia, którą dwóch Polaków przebranych w skafandry antycovidowe przewoziło 18 obywateli Iraku. Cudzoziemcy wcześniej nielegalnie przedostali się na terytorium Polski.

Karetka wzbudziła podejrzenia funkcjonariuszy policji z Olecka, więc zatrzymali ją do kontroli. Ustalono, że należała do trzeciego Polaka, który jadąc innym pojazdem pilotował przejazd. Wszyscy trzej mężczyźni pochodzili z centralnej Polski nie byli związani ze służbą zdrowia. W prokuraturze usłyszeli zarzuty, a następnie decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani. Grozi im od pół roku do 8 lat więzienia.

Prokurator z Prokuratury Okręgowej w Suwałkach wydał postanowienie o nieodpłatnym przekazaniu zatrzymanej karetki na potrzeby szpitala w Olecku.

Fot. policja

Fot. policja

Autor: W. Chromy za PAP
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, prokuratura, karetka, szpital, areszt, OLecko, zatrzymanie, Białoruś, imigranci, Irak, przerzut, migranci
Zamordował matkę i znieważył zwłoki. Najbliższe miesiące spędzi w areszcie

Sąd Rejonowy w Kętrzynie zdecydował dziś o tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące mężczyzny podejrzanego o zabójstwo matki i znieważenie jej zwłok. 34-latek przyznał się do winy....

Zamknij
RadioOlsztynTV