Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kandydatów PiS na prezydentów miast na Warmii i Mazurach poznamy dopiero latem

Zebranie warmińsko-mazurskich struktur PiS, fot. D.Grzymska

Prawo i Sprawiedliwość na WiM przygotowuje się do wyborów samorządowych.  Na spotkaniu struktur okręgowych  padły nazwiska kandydatów na burmistrzów i wójtów.

Ale jak podkreślał Jerzy Małecki, warmińsko-mazurski poseł PiS, na razie są to tylko propozycje, a prawdziwi kandydaci zaprezentują się w stosownym czasie.

Z kolei kandydatów na prezydentów miast na WiM poznamy dopiero w wakacje – przekonywał warmińsko-mazurski poseł PiS Wojciech Kossakowski.

Takie spotkania trwają już od kilku miesięcy, bo jak zaznacza Jerzy Szmit, Prawo i Sprawiedliwość chce do wyborów przygotować się rzetelnie. Szef olsztyńskich struktur PiS nie ma wątpliwości, że jego ugrupowanie te wybory wygra, bo jak mówi – ostatnie sondaże wskazują na ponad 40 proc. poparcia na WiM.

Wybory samorządowe planowane są na jesieni tego roku. Według Państwowej Komisji Wyborczej powinny się odbyć pomiędzy 17 października a 9 listopada. O dokładnej dacie zadecyduje premier.

Autorka: D. Grzymska
Redakcja: A.Socha

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w PiS
W Piszu rozmawiano o Afrykańskim Pomorze Świń. Tymczasem posłowie PO krytykują rząd za nieskuteczną walkę

Na Warmii i Mazurach problem Afrykańskiego Pomoru Świń coraz poważniejszy. Niewykluczone, że strefy bezpieczeństwa zostaną rozszerzone. Afrykańskiemu Pomorowi Świń poświęcona była konferencja prasowa w biurze posła...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV