Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kanada uzupełniła stawkę. Zobacz, kto jeszcze zagra w Memoriale im. H. Wagnera

www.tauronarenakrakow.pl

 

 

Siatkarska reprezentacja Kanady to ostatni uczestnik 15. edycji Memoriału Huberta Jerzego Wagnera – poinformowali organizatorzy. W imprezie, która  przez wiele lat gościła w Olsztynie, poza gospodarzami wystąpią też Rosjanie i Francuzi.

Obecność Kanady w gronie uczestników ma dodatkowe znacznie – niedawno trenerem tej ekipy został były szkoleniowiec biało-czerwonych Stephane Antiga. Francuz czeka na debiutancki mecz w nowej roli. Polscy kibice obecnie mogą oglądać w klubach PlusLigi kilku zawodników z Kraju Klonowego Liścia, m.in. Jasona DeRocco, Gavina Schmitta, Johna Gordona Perrina i Frederica Wintersa.

Kanada po raz drugi wystąpi w Memoriale Huberta Jerzego Wagnera. Debiut zaliczyła w 2006 roku, gdy impreza rozgrywana była w Olsztynie, Iławie i Ostródzie. Zajęła wówczas trzecie miejsce.

Polacy to wiceliderzy rankingu FIVB, mistrzowie olimpijscy z Londynu Rosjanie zajmują w nim piąte miejsce, Kanadyjczycy ósme, a złoci medaliści mistrzostw Europy 2015 Francuzi – dziewiąte.

W ubiegłorocznej edycji memoriału, która również odbędzie się w Krakowie, najlepsi byli Bułgarzy, a biało-czerwoni wywalczyli trzecie miejsce.

Pierwszy turniej pamięci Wagnera rozegrany został w 2003 roku w Olsztynie. Później siatkarze rywalizowali m.in. w Łodzi, Bydgoszczy, Katowicach, Zielonej Górze, Toruniu. Sześciokrotnie zwyciężyli Polacy, po dwa razy Holendrzy i Rosjanie, a po jednym triumfie mają w dorobku zespoły Niemiec, Włoch, Brazylii i Bułgarii.

 

(pap/ls)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Olsztyn, Kraków, memoriał wagnera
Mieszkańcy Dajtek żyli jak na tykającej bombie

Mieszkańcy olsztyńskich Dajtek przez jakiś czas żyli jak na tykającej bombie. I to dosłownie. Jeden z mieszkańców trzymał w piwnicy broń i niewybuchy z okresu 2-giej...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV