Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 21 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kampania wyborcza na ostatniej prostej. Koalicja Obywatelska: to będą najważniejsze wybory po 1989 roku

Fot. K. Grabowska

– Zbliżające się wybory będą najważniejszymi po 1989 roku – mówił na konferencji podsumowującej kampanię Jacek Protas przewodniczący warmińsko-mazurskiej Platformy Obywatelskiej, który ubiega się o mandat posła w okręgu elbląskim.

Działacze i kandydaci do Sejmu i Senatu spotkali się z mieszkańcami Olsztyna na Targu Rybnym. Protas podkreślał, że 13 października wybierzemy nie tylko konkretne programy gospodarcze i społeczne, ale przede wszystkim kierunek, w którym pójdzie Polska. To czy zostaniemy w cywilizacji zachodniej, czy będziemy podążać za wschodem i zbliżali się do Białorusi.

00:00 / 00:00

Janusz Cichoń jedynka do Sejmu z list komitetu wyborczego Koalicja Obywatelska PO .N IPL ZIELONI w okręgu olsztyńskim podczas spotkania podsumował liczne spotkania z mieszkańcami regionu. Jak mówił, były słowa wsparcia i krytyki, za które podziękował. Jak dodał wie, że nikt nie jest doskonały. Mimo tego przekonywał, że na polskiej scenie politycznej KO jest najlepsza.
Polsce jest potrzeba diametralna zmiana i spokój, które jak mówił gwarantuje tylko program Koalicji Obywatelskiej.

00:00 / 00:00

Kandydujący do senatu Jarosław Słoma, dodał, że tylko zaproponowany przez Koalicję Obywatelską program daje realną szansę na to żeby jutro Polski było lepsze. Dodał też, że jeśli PiS wygra wybory – nasz kraj straci wolność.

00:00 / 00:00

Ubiegająca się o reelekcję posłanka Anna Wasilewska na koniec podziękowała za spotkania z mieszkańcami i raz jeszcze zaapelowała do Polaków, by 13 październiki poszli do lokali wyborczych.

00:00 / 00:00

Koalicja Obywatelska zaproponowała wyborcom program pod nazwą Twoja Polska.

Anna Wojciechowska (z prawej) i Jolanta Piotrowska podsumowały kampanię wyborczą

W Ełku kampanię podsumowały także Jolanta Piotrowska i Anna Wojciechowska – kandydatki Koalicji Obywatelskiej. Piotrowska kandyduje do Senatu, a Wojciechowska do Sejmu.

– To był intensywny czas – mówiła Anna Wojciechowska. Obie kandydatki odwiedziły wiele miast w regionie i przeprowadziły setki rozmów, które pokazały, jakie są tutaj problemy. – Nie zabrakło też słów wsparcia – mówiła Jolanta Piotrowska. To pozwala obu paniom działać z dużą energią na rzecz regionu. Kandydatki apelowały o udział w wyborach.

Jolanta Piotrowska kandyduje do Senatu z okręgu 87, a Anna Wojciechowska ma numer piąty na liście nr 5.

Posłuchaj relacji Małgorzaty Zbrożek

00:00 / 00:00

 

Autor: K. Grabowska/M. Zbrożek
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Jacek Protas, Jolanta Piotrowska, Janusz Cichoń, Jarosław Słoma, podsumowanie, Anna Wasilewska, kampania wyborcza, Koalicja Obywatelska, Anna Wojciechowska
„Chcemy zbudować nowoczesne państwo dobrobytu dla wszystkich”. Lewica podsumowuje kampanię na Warmii i Mazurach

Żłobki, szkoły, szpitale, autobus w każdej gminie i kolej w każdym powiecie - Lewica podsumowuje kampanię na Warmii i Mazurach i przypomina swoje postulaty. Lewica chce...

Zamknij
RadioOlsztynTV