Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
brak danych dla miasta: olsztyn
Logowanie
 

„Kampania prezydencka idzie pełną parą”. Poseł Wojciech Kossakowski o reelekcji obecnego prezydenta i ustawie zwalczającej koronawirusa

Poseł PiS Wojciech Kossakowski

O specustawie dotyczącej  koronawirusa, finansowaniu mediów publicznych i kampanii wyborczej ubiegającego się o reelekcję prezydenta Andrzeja Dudy mówił w Porannych pytaniach poseł Prawa i Sprawiedliwości Wojciech Kossakowski.

Są powołane sztaby powiatowe i gminne, które zbierają podpisy pod kandydaturą Andrzeja Dudy – podkreślił gość audycji. Poseł zaznaczył, że członkowie Prawa i Sprawiedliwości aktywnie działają na terenie całego województwa warmińsko-mazurskiego. Przyznał, że zdarzają się osoby, które nie chcą podpisywać się pod listą poparcia Andrzeja Dudy, ale ponad połowa osób proszonych o podpis decyduje się to zrobić.

Zbieramy podpisy we wszystkich miastach i gminach. Ku mojemu zaskoczeniu idzie to bardzo dobrze. W naszym okręgu mamy już ponad 15 tysięcy zebranych podpisów. Jest to niezły wynik. Zbiórka trwa. Cały czas ludzie przychodzą do biura lub wystawianych stanowisk, w których zbierane są podpisy.

W Radiu Olsztyn poseł Wojciech Kossakowski wyraził przekonanie, że Senat weźmie przykład z niższej izby paramentu i szybko przyjmie ustawę w sprawie koronawirusa. Sejm przyjął specustawę prawie jednogłośnie. Jeszcze dziś zajmie się nią Senat.

Ustawa ta jest bardzo potrzebna w tym napiętym czasie. Koronawirus zbliżył się do granic Polski, mamy potwierdzenie o zakażeniu tym wirusem w Polsce. Dlatego procedury te powinny obowiązywać jak najszybciej. Dadzą możliwości wojewodom niezwłocznych działań mających na celu uchronienie przed koronawirusem jak największej liczny mieszkańców Warmii i Mazur.

Posłuchaj rozmowy Krzysztofa Kaszubskiego z Wojciechem Kossakowskim

Redakcja: B. Świerkowska-Chromy za K. Kaszubski

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w poseł, PiS, prezydent, Prawo i Sprawiedliwość, kampania wyborcza, Andrzej Duda, Wojciech Kossakowski
O koronawirusie w Polsce i kontrowersjach wokół budowy mazurskiego odcinka S16. Oglądaj audycję Jeden na Jednego

Jeden na Jednego, czyli słowne starcie przedstawiciela partii rządzącej z przedstawicielem opozycji. Z zaproszenia Andrzeja Piedziewicza skorzystali: Monika Falej - Lewica Dariusz Rudnik - Prawo i...

Zamknij
RadioOlsztynTV