DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro

Kajakarki w finale mistrzostw świata w Duisburgu

Polki w składzie (od lewej): Anna Puławska, Karolina Naja, Adrianna Kąkol i Dominika Putto, podczas kajakarskich mistrzostw świata w Duisburgu. Fot.PAP/G. Michałowski

Kajakarki w składzie: Karolina Naja, Anna Puławska z Mrągowa, Dominika Putto i Adrianna Kąkol wygrały bieg eliminacyjny w konkurencji K4 na 500 metrów i awansowały do finału mistrzostw świata w niemieckim Duisburgu. Tym samym Polki zapewniły sobie kwalifikację olimpijską na przyszłoroczne igrzyska w Paryżu.

Jak przyznała Anna Puławska – Atomówki także w finale dadzą z siebie wszystko. O taki sam sukces powalczą polscy kajakarze. Czwórka w składzie: Jakub Stepun, Przemysław Korsak z UKS Silvant Elbląg, Wiktor Leszczyński i Sławomir Witczak zajęła drugie miejsce w swoim biegu eliminacyjnym. Zwyciężyli Węgrzy, do których Polacy stracili tylko 0,68 sekundy.

W piątek przed południem „Biało-Czerwonych” czeka start w półfinale. Mistrzostwa potrwają do niedzieli.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00

Autor: K. Piasecka
Redakcja: A. Niebojewska

Więcej w Igrzyska, kwalifikacja olimpijska
Kto z warmińsko-mazurskich sportowców ma szansę na olimpiadę w Paryżu?

Trwa wielkie odliczanie do startu Igrzysk Olimpijskich w Paryżu. Te rozpoczną się niemal dokładnie za rok - 26 lipca w stolicy Francji. Sportowcy wystartują w 32...