Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Atomówka” z Mrągowa marzy o Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu

Fot: L. Szymański (PAP)

Niebawem poznamy skład kadry narodowej kajakarzy na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu. Krajowe regaty kwalifikacyjne odbędą się w Wałczu.

Wystartują tam słynne „atomówki”. Czy w gronie sześciu zawodniczek na największą imprezę czterolecia znajdzie się także Anna Puławska z Mrągowa?

Kajakarka z Warmii i Mazur, w Paryżu, chciałaby wystartować w trzech olimpijskich konkurencjach.

Wierzę w plan treningowy naszego trenera. Myślę pozytywnie, oby do przodu i bez kontuzji  (…) Rywalizacja jest czysta. W finałach olimpijskich o medale walczy cała ósemka. W kwietniu będzie wiadomo kto pojedzie.  Mam swoje marzenia i cele. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z moim planem, to będzie się z czego cieszyć

– powiedziała kajakarka.

Anna Puławska z Mrągowa pierwszy raz na Igrzyskach Olimpijskich była w 2021 roku w Japonii. Jako debiutantka wywalczyła dwa medale: srebro w K2 na 500 metrów z Karoliną Nają oraz brąz w K4 na 500 metrów z Karoliną Nają, Heleną Wiśniewską i Justyną Iskrzycką.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00

Autor: K. Piasecka
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

Więcej w Anna Puławska, kajaki, kajakarki
Mrągowianka o przygotowaniach do igrzysk olimpijskich

Reprezentacja Polski kajakarek kończy zgrupowanie w portugalskim Milfontes. Za nieco ponad pół roku biało-czerwone mają być jednymi z gwiazd rywalizacji na torze olimpijskim w Paryżu. Wśród...

Zamknij
RadioOlsztynTV