JUTRO: 6 °C pogoda jutro

Kacper Kozłowski złotym medalistą lekkoatletycznych Mistrzostw Europy!

Rafał Omelko, Przemysław Waściński, Łukasz Krawczuk i Kacper Kozłowski po zwycięstwie w biegu sztafetowym 4×400 metrów. Fot. PZLA, Marek Biczyk

Polacy w składzie: Kacper Kozłowski z AZS UWM Olsztyn oraz Łukasz Krawczuk, Przemysław Waściński i Rafał Omelko wywalczyli w sztafecie 4×400 m złoty medal halowych lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Belgradzie, uzyskując czas 3.06,99.

Kozłowski od razu wyprowadził Polaków na pierwsze miejsce i ani razu biało-czerwoni go nie oddali, mimo że na każdej zmianie mocno atakowani byli przez Belgów, którzy zajęli drugie miejsce. Na trzecim uplasowali się Czesi.

To siódme polskie złoto w Belgradzie. W sumie biało-czerwoni wywalczyli dwanaście krążków i zajęli pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej.

(karp/łw)

Więcej w sztafeta, lekkoatletyka
Medale i puchary przełajowców z Dywit na mistrzostwach województwa

Złoto, srebro i dwa puchary w klasyfikacji drużynowej – tak zaprezentowali się w Otwartych Mistrzostwach Warmińsko-Mazurskiego Zrzeszenia LZS reprezentanci Gminy Dywity. Pierwsza impreza przełajowa na Warmii...