Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Już wszyscy dorośli Polacy mogą się szczepić. Trwają badania na temat szczepienia dzieci

Foto: PAP/EPA.

Wszyscy pełnoletni Polacy mogą już rejestrować się na szczepienie przeciw COVID-19.

Zapisać się mogą wszystkie osoby, które do 9 maja skończyły 18 lat. Natomiast osoby, które 18. urodziny będą obchodziły w kolejnych dniach, e-skierowania na szczepienia będą wystawiane w dniu ukończenia pełnoletności.

W tym tygodniu może pojawić się rekomendacja rady medycznej w sprawie szczepień przeciw COVID-19 osób w wieku 16 i 17 lat.

Bardzo ważne jest, by zacząć szczepić nawet młodsze osoby – uważa dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie Krystyna Piskorz-Ogórek.

Czekamy na to, kiedy będzie decyzja o rozpoczęciu szczepień dzieci. Jeśli Stany Zjednoczone dopuszczą szczepionkę u dzieci powyżej 12. roku życia, spodziewamy się, że gdzieś po 2 tygodniach dopuści je Unia Europejska

– mówi dyrektor szpitala.

00:00 / 00:00

Opublikowane w marcu wyniki testów szczepionki Pfizer i BioNTech wykazały, że w grupie dzieci w wieku 12-15 lat szczepionka jest bezpieczna i skuteczna. W tej grupie reakcja układu odpornościowego jest silniejsza niż u osób w wieku 16-25 lat.

Autor: A. Skrago
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w dzieci, młodzież, badania, szczepionki
Terapeuci na pokładzie jachtów. W rejs po mazurskich jeziorach wypłyną razem z dziećmi wymagającymi wsparcia

30 dzieci z trudnych rodzin oraz domów dziecka - w tym także z Warmii i Mazur - z początkiem wakacji wyruszy w wyjątkowy rejs. Kilkudniowy pobyt...

Zamknij
RadioOlsztynTV