Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 21 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Weekend z Wiosennymi Targami Ogrodniczymi „Pamiętajcie o ogrodach”. Relacje w Radiu Olsztyn

Fot. P.Getka

Po dwuletniej przerwie wracają Wiosenne Targi Ogrodnicze w Olsztynie. Impreza  w Warmińsko-Mazurskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego  rozpocznie się dziś i potrwa do jutra.

W targach uczestniczy ponad 130 wystawców, głównie z regionu. Prezentują rośliny, ale nie tylko – wyjaśnia Radosław Skudlarz, komisarz tegorocznych targów.

Są dealerzy aut, rękodzielnicy, sprzedawcy sprzętu do grillowania, ale przede wszystkim można kupić wszelkie rośliny, będą one wystawione na 600 metrach kwadratowych powierzchni.

00:00 / 00:00

Podczas targów można zasięgnąć porad m.in. jak zaaranżować przestrzeń ogrodową, jak dbać o rośliny lub czym nawozić. Będą konkursy i atrakcje dla dzieci, pokazy zwierząt, w tym ogierów zimnokrwistych.

Na terenie Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego można kupić rośliny, wyroby rękodzielnicze, miód, porozmawiać z doradcami. Zaplanowano też szczególne atrakcje, takie jak pokaz koni – mówi Radosław Skudlarz.

W niedzielę najciekawszym wydarzeniem będzie pokaz ogierów zimnokrwistych. Jest to wystawa przepięknych i monumentalnych zwierząt. Jeśli ktoś przyjdzie i zobaczy te zwierzęta, zakocha się. To przepiękne konie, które widzi się tylko na obrazkach.

00:00 / 00:00

Wiosenne Targi Ogrodnicze 23-24 kwietnia, WMODR przy ul. Jagiellońskiej 91. Początek targów o godzinie 9. Na miejscu będzie plenerowe studio Radia Olsztyn.

 

Fot. P.Getka

Fot. Przemysław Getka

Fot. M. Kwiatkowska

Fot. M. Kwiatkowska

Autor: M. Kwiatkowska
Redakcja: A. Niebojewska/M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w ogród
Bliższe Spotkania – 21.04.2022

O edukacji blisko natury, sezonie w ogrodzie oraz świętach obrządków wschodnich rozmawiały z gośćmi Bliższych Spotkań rozmawiały Izabela Malewska i Małgorzata Sadowska-Bartoszewicz. Mówi się: "oby nauka...

Zamknij
RadioOlsztynTV