Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Już 40% rolników złożyło internetowe wnioski o dopłaty

Więcej rolników  niż przed rokiem, złożyło już wnioski o dopłaty bezpośrednie. Termin mija 15 maja, a w tym roku po raz pierwszy wniosek można złożyć wyłącznie przez internet.

Każdy rolnik może skorzystać z pomocy przy wypełnianiu wniosku – podkreśla Marcin Kazimierczuk, zastępca dyrektora Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Olsztynie – w biurach powiatowych agencji udostępniono sprzęt komputerowy, a w ośrodkach doradztwa rolniczego w wypełnianiu wniosków pomagają doradcy.

Aplikacja „E-wniosek plus” jest łatwa w obsłudze – zapewnia Rafał Sobolewski, doradca z Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Olsztynie – rolnik musi mieć tylko przygotowane trzy informacje: osiem ostatnich cyfr numeru konta bankowego, numer ewidencyjny gospodarstwa i kwota ostatniego przelewu z ARiMR. Wypełnienie podstawowego wniosku w przypadku niewielkiego gospodarstwa zajmuje 5-10 minut.

Z pomocy będą mogli także skorzystać rolnicy, którzy odwiedzą w najbliższą sobotę Targi Ogrodnicze na terenie ośrodka doradztwa rolniczego w Olsztynie. Obok plenerowego studia Radia Olsztyn będą stanowiska ekspertów i doradców, którzy wyjaśnią, jak wypełnić elektroniczny wniosek.

Na Warmii i Mazurach dopłaty trafiają do 43 tysięcy beneficjentów. 40% złożyło już wnioski.

Posłuchaj relacji Mai Kwiatkowskiej

00:00 / 00:00

Autor: M. Kwiatkowska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w rolnicy, ARiMR, Marcin Kazimierczuk, rafał sobolewski
Dr Marcin Kazimierczuk: Do 29 kwietnia trwa nabór wniosków o pomoc finansową dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw przetwórczych

Spis zwierząt gospodarskich nie będzie obowiązkowy? To zmiany planowane przez Ministerstwo Rolnictwa. Dotychczas  co najmniej raz w roku rolnik musiał złożyć do powiatowych biur ARMiR spis...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV