Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Jutro będę rozmawiał z prezydentem na temat referendum konstytucyjnego”. Marszałek Senatu gościem Porannych Pytań

Marszałek Senatu Stanisław Karczewski

O wyborach samorządowych, funduszu dróg lokalnych, referendum konstytucyjnym, mniejszych składkach ZUS dla małych firm i obniżeniu podatku CIT – mówił w Porannych Pytaniach marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

Zdaniem Stanisława Karczewskiego zmniejszenie składek ZUS dla małych firm i obniżenie podatku CIT będzie miało wpływ na ożywienie gospodarki.

Jest to postulat często powtarzany i oczekiwany najczęściej przez małe rodzinne firmy. Danina ZUS-u bardzo ograniczała ich możliwości i podcinała skrzydła. Obniżenia danin spowodują, że małe firmy szybko będą się przekształcać w średnie, a średnie w duże. Taki jest nasz cel. Wyznaczyliśmy sobie na to pół roku, a wprowadzane zmiany będą trwały wiele lat.

Gość Porannych Pytań mówił też o programach skierowanych dla seniorów i osób niepełnosprawnych. Najważniejszym z nich jest program Dostępność +.

Dotyczy on wielu obszarów m.in. możliwości przemieszczania się i stworzenia specjalnych miejsc dla seniorów gdzie mogli by przebywać z ciągu dnia i w wakacje. Na projekt Dostępność + ma być przeznaczonych ponad 20 miliardów złotych. Myślę, że projekt ten zmieni jakość życia wielu osób.

Stanisław Karczewski popiera prezydencki pomysł referendum konstytucyjnego, ale jego zdaniem 11 listopada nie jest dobrym terminem. Marszałek Senatu podkreślił w rozmowie z Radiem Olsztyn, że konstytucja wymaga zmian.

Konstytucja ma wiele zapisów, które się nie sprawdziły. Propozycja prezydenta Andrzeja Dudy w sprawie przeprowadzenia referendum 11 listopada jest bardzo interesująca, ale wymaga dokładnego omówienia.

Dodał, że trzeba się dobrze zastanowić nad datą referendum, bo 11 listopada jest wyjątkowym świętem, zwłaszcza w tym roku, kiedy obchodzimy 100-lecie odzyskania niepodległości i powinniśmy się skupić na świętowaniu. Rozmowy z prezydentem Andrzejem Dudą na temat referendum konstytucyjnego mają się odbyć jutro 25 kwietnia.

Posłuchaj rozmowy Małgorzaty Zbrożek ze Stanisławem Karczewskim

 

Redakcja: BSChromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w marszałek, senat
Marszałek Senatu Stanisław Karczewski spotkał się z mieszkańcami Mrągowa

Stanisław Karczewski mówił o nowych programach, zapowiedzianych tydzień temu na konwencji PiS. Najważniejszą kwestią było jednak przyjmowanie od mieszkańców uwagi i propozycji. Mrągowo - Stanisław Karczewski...

Zamknij
RadioOlsztynTV