Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
brak danych dla miasta: olsztyn
Logowanie
 

„Jesteśmy wdzięczni za każdą pomoc”. Elbląski Szpital Wojewódzki dziękuje za maseczki szyte przez wolontariuszy

Fot. Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu

„Jesteśmy wdzięczni za każdą pomoc, wszystkie maseczki szyte przez wolontariuszy będą wykorzystane przez nasz personel” – zapewnia Anna Kowalska, rzeczniczka Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu.

Placówka używa dziennie średnio 600 płóciennych maseczek. Krawcowe pracujące w szpitalu szyją 150 sztuk dziennie, a potrzeby wciąż rosną. Dlatego ta społeczna akcja jest dla placówki wybawieniem, bo płócienne maseczki mogą być używane wielokrotnie.

Komunikat szpitala daje jasną informację – wasz trud nie idzie na marne. Bez koniecznej ochrony personelu medycznego placówka nie mogłaby pomagać chorym. Każda maseczka jest traktowana zgodnie z surową procedurą – sterylizowana i pojedynczo pakowana – wyjaśnia Anna Kowalska.

Po każdym użyciu maseczka znowu musi być sterylizowana, zapakowana i dopiero wtedy trafia na SOR lub oddziały.

Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu deklaruje, że przyjmie każdą liczbę maseczek – zarówno tych jednorazowych, jak i tych wielokrotnego użytku, szytych przez elblążan. W sprawie wsparcia akcji można kontaktować się z działem marketingu lub Weroniką Chomicką, koordynatorką akcji „PILNE! SOR! Wojewódzki Szpital Zespolony Elbląg”.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

00:00 / 00:00

Fot. Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu

Fot. Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szpital, wolontariusze, koronawirus, maseczki
Bliższe spotkania – 19.03.2020

Nauka na odległość,  praca zdalna oraz lęk wywołany koronawirusem to tematy na które z gośćmi Bliższych spotkań rozmawiała Małgorzata Sadowska. W Polsce obowiązuje stan epidemiczny. Zawieszone...

Zamknij
RadioOlsztynTV