Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 31 °C pogoda dziś
JUTRO: 31 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jest zgoda wojewody na budowę fabryki płyt wiórowych w Biskupcu

Wizualizacja fabryki płyt wiórowych, która powstaje w Biskupcu

Firma rozpoczyna budowę hal produkcyjnych. Wszystko dzieje się na terenie Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Jej prezes Grzegorz Smoliński mówi, że pracę w zakładzie ma dostać ponad tysiąc osób, a wartość inwestycji przekroczy miliard złotych.

Jest to największa nasza inwestycja typu green field w ostatnich wielu latach, bardzo ważna w skali gospodarki ogólnopolskiej. Były jednoznaczne opinie Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Producentów Mebli, że dzięki tej inwestycji polskie meblarstwo stanie się bardziej konkurencyjne

– powiedział prezes Smoliński.

Budowie zakładu austriackiego koncernu od początku sprzeciwia się grupa mieszkańców Biskupca podnosząc, że fabryka przyczyni się do degradacji środowiska. Zarzuty odpiera burmistrz miasta Kamil Kozłowski, który po pierwszych protestach miał zarządzić ponowną analizę dokumentacji związanej z budową fabryki.

Sprawie przygląda się też prokuratura i CBA. Chodzi o wydanie przez włodarza miasta decyzji o uwarunkowaniach środowiskowych. Śledczy przyglądają się zakresowi kompetencji Kamila Kozłowskiego oraz pracowników urzędu gminy w Biskupcu przy sprzedaży spółce z Warszawy, która ma wybudować zakład dla Eggera, gruntów należących do gminy i Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji.

Autor: K.Grabowska
Redakcja: A.Socha

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Biskupiec, Egger, uwaga
Oficjalna inauguracja roku szkolnego w Ostródzie. Odsłonięto mural upamiętniający patrona szkoły

Ponad 70 pierwszoklasistów rozpoczęło naukę w Szkole Podstawowej nr 1 im. Armii Krajowej w Ostródzie. To właśnie tam wojewoda warmińsko-mazurski i kurator oświaty uczestniczyli w rozpoczęciu...

Zamknij
RadioOlsztynTV