Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 20 °C pogoda dziś
JUTRO: 31 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jest pozwolenie na budowę Porta Mare. Obiekt odmieni Wyspę Spichrzów

Fot. elblag.eu

Już wiosną przyszłego roku ruszy budowa Porta Mare, biurowca i obiektu mieszkaniowo-usługowego na Wyspie Spichrzów w Elblągu. Wojewoda warmińsko-mazurski wydał pozwolenie na budowę. Inwestorem jest spółka Operator ARP.

Porta Mare będzie budowany jako jeden z pierwszych projektów rządowego Programu Fabryka, kierowanego do miast średniej wielkości. W zabytkowej, będącej pod ochroną części Wyspy Spichrzów, powstanie biurowiec klasy A. Ale nie tylko takie jest przeznaczenie tego miejsca.

– Na dole będą kawiarnie i restauracje, nad nimi biura, a powyżej mieszkania. Nie będzie to miejsce martwe, wręcz przeciwnie – wyjaśnia Dariusz Barton, wojewódzki konserwator zabytków w Olsztynie.

00:00 / 00:00

Porta Mare kosztować ma 90 milionów złotych. W związku z tą inwestycją, Elbląg dostał jeszcze 27 mln złotych z Polskiego Ładu na zagospodarowanie i modernizacje nabrzeża rzeki Elbląg w sąsiedztwie Porta Mare.

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, Wyspa Spichrzów
Koronawirus w elbląskich żłobkach, przedszkolach i szkołach. Jedne grupy kończą, inne zaczynają kwarantannę

W tym tygodniu kilka elbląskich placówek oświatowych kończy wielodniowy czas kwarantanny. Niestety, jak informuje Urząd Miasta, do listy potwierdzonych zakażeń wciąż trzeba dopisywać kolejne żłobki, przedszkola...

Zamknij
RadioOlsztynTV