Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jest opinia biegłego ws. wypadku, w którym uczestniczył adwokat

Prokurator zapoznaje się z opinią biegłego ws. wypadku, w którym uczestniczył adwokat Paweł K. W połowie miesiąca prokurator na podstawie zebranego w sprawie materiału dowodowego podejmie dalsze czynności procesowe – poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie.

Pod koniec września ubiegłego roku na lokalnej drodze Jeziorany – Barczewo doszło do tragicznego wypadku drogowego, w którym zginęły dwie kobiety. Ich auto zderzyło się z samochodem, którym kierował łódzki adwokat Paweł K. Dzień po wypadku adwokat zamieścił w internecie film, na którym stwierdził m.in., że „to była konfrontacja bezpiecznego samochodu z trumną na kółkach i między innymi dlatego te kobiety zginęły”.

Jak poinformował w czwartek rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie Krzysztof Stodolny, „na początku miesiąca do Prokuratury Okręgowej w Olsztynie wpłynęła opinia dotycząca wypadku drogowego zaistniałego pomiędzy Jezioranami a Barczewem”.

To opinia biegłego z zakresu ruchu drogowego. Aktualnie prokurator zapoznaje się z opinią. Strony mają prawo zgodnie z kodeksem postępowania karnego zapoznać się z opinią i złożyć stosowane wnioski dowodowe. W połowie miesiąca prokurator na podstawie zebranego w sprawie materiału dowodowego podejmie dalsze czynności procesowe

– powiedział prokurator Stodolny.

Ministerstwo Sprawiedliwości poinformowało w kwietniu, że na polecenie wiceministra Sebastiana Kalety złożyło wniosek o zawieszenie w czynnościach zawodowych adwokata Pawła K.

W komunikacie podano, że „wniosek Ministerstwa Sprawiedliwości jest reakcją na bierność organów dyscyplinarnych adwokatury w postępowania wobec adwokata. O wszczęcie takiego postępowania ministerstwo zwróciło się do rzecznika dyscyplinarnego Okręgowej Rady Adwokackiej w Łodzi niezwłocznie po ukazaniu się bulwersującego wpisu Pawła K.”.

Jak podkreślono, sąd dyscyplinarny powinien „z urzędu zawiesić go (Pawła K. – PAP) w wykonywaniu czynności”. „Jest to niezbędne dla dobrego imienia adwokatury oraz właściwego biegu postępowania dyscyplinarnego” – podkreślono w komunikacie.

MS oceniło ponadto, że błędne jest oczekiwanie przez adwokaturę na rozstrzygnięcia prokuratury co do ewentualnej odpowiedzialności związanej ze sprawstwem wypadku.

Zwłaszcza że – jak wynika z informacji prezentowanych przez prokuraturę – w sprawie musiało dojść do zmiany biegłego, któremu pierwotnie zlecono sporządzenie opinii. Ministerstwo z ubolewaniem obserwuje wielomiesięczne opóźnienie w rozpoznawaniu sprawy dyscyplinarnej Pawła K. i oczekuje, że sprawa zostanie w końcu wyjaśniona bez zbędnej zwłoki

– oświadczono w dokumencie.

Autor: A. Libudzka (PAP)
Redakcja: A. Niebojewska

Bulwersujące słowa adwokata w sprawie wypadku. Teraz przeprasza za „trumny na kółkach”

Więcej w adwokat, biegły, wypadek śmiertelny
Tragiczny wypadek pod Wielbarkiem

Tragiczny wypadek na drodze Sędrowo-Kipary w pobliżu Wielbarka w powiecie szczycieńskim. Z nieznanych jeszcze przyczyn osobowe bmw wypadło z drogi. Na miejscu zginął 56-letni kierowca samochodu....

Zamknij
RadioOlsztynTV