Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -6 °C pogoda dziś
JUTRO: -5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bulwersujące słowa adwokata w sprawie wypadku. Teraz przeprasza za „trumny na kółkach”

Fot. KMP Olsztyn

W wypadku na drodze Barczewo – Jeziorany zginęły dwie kobiety. Jeden z uczestników zdarzenia zamieścił w internecie bulwersujące oświadczenie, z którego wynikało, że winne tragedii są jej ofiary. Wypowiedź  oburzyła opinię publiczną.

Przypomnijmy, w niedzielę na drodze Barczewo – Jeziorany doszło do czołowego zderzenia dwóch aut. Na miejscu zginęły dwie kobiety jadące osobowym audi. Kierowca mercedesa wyszedł ze zdarzenia bez szwanku. To łódzki adwokat, który niedługo później opublikował w internecie oświadczenie z którego wynikało, że winne tragedii są jej ofiary.

„Zapominamy o tym, że po naszych drogach poruszają się trumny na kółkach. I to była konfrontacja bezpiecznego samochodu z trumną na kółkach. I między innymi dlatego te kobiety zginęły” – mówił na nagraniu.

Dziś uczestnik wypadku przeprosił za te słowa. Jak powiedział nam rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie, Krzysztof Stodolny, na razie nie ma mowy o zarzutach. Sprawa jest w toku, dlatego powołano biegłych.

00:00 / 00:00

Kierowca, który przeżył, był trzeźwy. Pobrano mu krew, by zbadać, czy nie był pod wpływem substancji odurzających. Dopiero zebranie wszystkich materiałów pozwoli prokuraturze zdecydować, czy kierowca jest winny tragedii i powinien ponieść odpowiedzialność karną.

Autor: L. Tekielski
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wypadek, adwokat, czołowe zderzenie, Barczewo - Jeziorany
Ojciec odpowie za wypadek, w którym zginęła jego córka. Akt oskarżenia trafił do sądu

Do Sądu Rejonowego w Elblągu trafił akt oskarżenia w sprawie spowodowania śmiertelnego wypadku podczas kuligu. 40-latek odpowie za spowodowanie wypadku komunikacyjnego, w którym zginęła jego 15-letnia...

Zamknij
RadioOlsztynTV