Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 7 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jest dłuższy termin dla gmin, które chcą skorzystać z dodatkowych pieniędzy w programie „Czyste Powietrze”

Fot. fotolia.pl

Program zakłada finansowanie wymiany starych pieców na nowe, bardziej ekologiczne. Jeszcze przez miesiąc, czyli do końca marca 2021 r., gminy mają szansę na wyrażanie chęci przystąpienia do programu „ Czyste Powietrze”.

Program uwzględnia dodatkowo nowe bonusy dla gmin. Dzięki temu samorządy będą korzystać z pakietu startowego na uruchomienie punktu informacyjno-konsultacyjnego i podwyższonej refundacji kosztów za złożone wnioski. Premiowane będą też gminy, które tych wniosków złożą najwięcej.

Łączny budżet zachęt, przygotowanych przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska oraz Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, to ponad 100 mln zł. Do końca marca konieczne jest zgłoszenie gminy w formie pisemnej do wojewódzkiego funduszu ochrony środowiska i gospodarki wodnej. Nie ma wzoru pisma, wystarczy krótka, podpisana informacja na ten temat.

Gminy, które już przystąpiły do programu „ Czyste Powietrze”, czyli mają podpisane porozumienie, nie muszą się dodatkowo zgłaszać. Nowe porozumienia będą zawierane do końca maja.

 

Autor: J. Golon
Redakcja: K. Piasecka

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wniosek, program, termin
Ostatni dzwonek na dostarczenie dokumentów. Przedsiębiorcy wciąż mogą skorzystać z ulg małego ZUS-u plus

Ponad 341 tysięcy osób w całej Polsce i niemal 11 tysięcy w województwie warmińsko-mazurskim korzysta z małego ZUS-u plus. W oddziale w Olsztynie zgłosiło się prawie...

Zamknij
RadioOlsztynTV