Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ostatni dzwonek na dostarczenie dokumentów. Przedsiębiorcy wciąż mogą skorzystać z ulg małego ZUS-u plus


Ponad 341 tysięcy osób w całej Polsce i niemal 11 tysięcy w województwie warmińsko-mazurskim korzysta z małego ZUS-u plus. W oddziale w Olsztynie zgłosiło się prawie 7,5 tysiąca osób, a w oddziale w Elblągu niespełna 3,5 tysiąca.

Przedsiębiorcy korzystający z ulgi w tym roku, muszą złożyć dodatkowe dokumenty rozliczeniowe. Termin mija w środę 10 lutego i 15 lutego.

Ulga uprawnia do płacenia niższych składek na ubezpieczenia społeczne. Nie dotyczy jednak składki zdrowotnej, którą przedsiębiorca opłaca w pełnej wysokości. Z małego ZUS-u plus można korzystać maksymalnie przez 36 miesięcy w ciągu ostatnich 60 miesięcy prowadzenia firmy. Przedsiębiorcy spełniający warunki mogli zgłaszać się maksymalnie od 1 stycznia do 1 lutego 2021 roku

– wyjaśnia Anna Ilukiewicz, rzecznik warmińsko-mazurskiego Zakładu Ubezpieczeń Społecznych

00:00 / 00:00

Z małego ZUS-u plus może skorzystać przedsiębiorca, którego przychód w poprzednim roku kalendarzowym nie przekroczył 120 tysięcy złotych. Jeśli działalność gospodarcza była prowadzona krócej, limit przychodu wylicza się proporcjonalnie do liczby dni prowadzenia firmy. Z ulgi skorzystają tylko ci, którzy prowadzili działalność gospodarczą w zeszłym roku przez co najmniej 60 dni.

 

Autor: P. Karpiszen
Redakcja: K. Piasecka

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w ZUS, termin
Rozpoczęły się zapisy nauczycieli na szczepienia. Kiedy mija termin zgłoszeń?

Do 10 lutego nauczyciele mogą się zgłaszać na szczepienie przeciwko koronawirusowi. W akcji mogą wziąć udział nauczyciele, którzy już pracują stacjonarnie. Pierwsi chętni szczepionkę otrzymają w...

Zamknij
RadioOlsztynTV